PARTNER PORTALU

Warszawskie Powiśle coraz bardziej prestiżowe

Największym w Polsce rynkiem prestiżowych nieruchomości apartamentowych od lat pozostaje Warszawa. I choć segment dóbr luksusowych stale się rozwija, to wybór inwestycji z najwyższej półki, które budują się obecnie w stolicy nie jest duży.

Autor: HouseMarket.pl 11 marca 2016 13:11

Jednym z realizowanych apartamentowców jest projekt Solec Residence. Największe, przestronne apartamenty mają 270 mkw. Cena topowego lokum, którego lokator będzie cieszyć się prywatnym basenem oraz widokiem na Stadion Narodowy, sięga 5 400 000 zł.

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba osób zamożnych. Sukcesywnie rozwija się rynek dóbr luksusowych, a wraz z nim coraz bardziej różnorodna staje się oferta mieszkań dla ludzi o ponadprzeciętnych zarobkach. Potwierdzają to dane kilku firm konsultingowych, w tym największych jak EY oraz KPMG. Klienci z wysokimi zarobkami zwracają uwagę na jakość, interesujące rozwiązania architektoniczne, jak również szeroki wachlarz usług dodatkowych.

Za najbardziej luksusowe apartamenty zapłacić trzeba nawet czterdzieści tysięcy złotych za metr. Choć, jak oceniają osoby zamożne i bogate, jeśli apartament kosztuje od 14 do 17 tys. zł za mkw. to lokal uznać już można za luksusowy. W tej grupie cenowej zawieranych jest także najwięcej transakcji sprzedaży – zdecydowaną część stanowią lokale od 16 do 20 tys. zł za metr.

Jednak nie tylko cena stanowi o prestiżu inwestycji. Jednym z ważniejszych czynników pozostaje lokalizacja. Obecnie komfort to już nie tylko odpowiednio duży metraż, ale również łatwy dostęp do miejskiej infrastruktury, usług i rozrywek.

– Osoby szukające luksusowego lokum można podzielić na dwie kategorie. Jedni zwracają się w stronę położonych na peryferiach lub za miastem domów. Wartością dla nich jest przede wszystkim intymność i spokój, którą zapewnić może dom z dużym ogrodem. Trochę inaczej myślą zamożni, przedsiębiorczy ludzie, którzy oprócz komfortu, cenią sobie życie w miejskim, dynamicznym stylu. Dla nich możliwość zamieszkanie w pobliżu centrum, w miejscu skąd w ciągu dnia łatwo jest dostać się do pracy, a wieczorem do kina, teatru czy restauracji to podstawowe kryterium wyboru miejsca do zamieszkania – wyjaśnia Marian Okręglicki, prezes spółki Sawa Apartments, która buduje luksusowy projekt Solec Residence.

Powstający przy ul. Solec na Powiślu apartamentowiec to obecnie jedna z niewielu prestiżowych inwestycji mieszkaniowych będących w fazie budowy w Warszawie. Zaplanowano tu w sumie 95 apartamentów. Największe z nich, np. dwupoziomowy penthouse, mają powierzchnię 270 mkw. Cena najdroższego wynosi 5 400 000 zł.

Inwestycja zlokalizowana jest w jednym z najmodniejszych dziś rejonów Warszawy. Powiśle dynamicznie nadrabia inwestycyjne zaległości i szybko dogania Mokotów i Żoliborz, tradycyjnie uznawane za najatrakcyjniejsze dzielnice stolicy. O atrakcyjności Solec Residence decyduje przede wszystkim bliskość Wisły.

– W europejskich metropoliach jak Paryż czy Londyn mieszkania zlokalizowane bezpośrednio przy rzece należą do najbardziej poszukiwanych i drogich. Podobne zjawisko zaczyna rozwijać się w Warszawie – przyznaje Marian Okręglicki.

Do wykończenia budynku, którego oddanie do użytku planowane jest na IV kwartał 2016 roku, zostaną użyte m.in. wapień i granit. Charakterystycznym elementem wyróżniającym projekt będzie zastosowanie ponad 6 000 mkw. okładziny kamiennej oraz kamiennych żyletek, których zadaniem jest podzielić wizualnie duże płaszczyzny ścian oraz zapewnić ciszę mieszkańcom.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych