PARTNER PORTALU

Władysławowo zlicytowało działki. Będą nowe drogi

Ponad 1 671 tys. złotych zasili budżet inwestycyjny Władysławowa. Są to środki uzyskane z przeprowadzonych na początku listopada licytacji działek na terenie gminy. Pieniądze już w najbliższym czasie przeznaczone zostaną na m.in. remonty dróg oraz rozwój infrastruktury

Autor: housemarket.pl 06 grudnia 2017 10:53

W dwóch przetargach nieograniczonych do licytacji wystawiono 13 działek o łącznej powierzchni ponad 1,5 ha. Tereny zarówno pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, usługową oraz z możliwością wybudowania pensjonatu znajdują się w Rozewiu oraz samym Władysławowie.

- Ceny wywoławcze pojedynczych nieruchomości nie były wygórowane, zaś lokalizacja bardzo dobra. Nie jestem zaskoczony, że aż 11 z 13 z oferowanych nieruchomości znalazło swoich nabywców. Łączna suma jest znaczna i pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na kolejne inwestycje na terenie gminy, które już czekają na finansowanie – wyjaśnia burmistrz Władysławowa, Roman Kużel.

Wśród planowanych w najbliższym czasie do przeprowadzenia inwestycji jest całkowita przebudowa jednej z głównych arterii Władysławowa, czyli ulicy Hallera. Przed kolejnym sezonem kontynuowane będą remonty wejść na plaże. W pobliżu kąpielisk pojawią się także zbudowane w nowej, atrakcyjnej stylistyce obiekty gastronomiczne. W przygotowaniu jest także projekt przebudowy Dworca PKS. Natomiast modernizację Dworca PKP planuje właściciel, czyli Polskie Koleje Państwowe S.A. Nowe inwestycje mają na celu podniesienie prestiżu miasta i przyciąganie nowej grupy turystów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych