PARTNER PORTALU

Wschodni Kongres Gospodarczy: Mieszkanie Plus dużo zmieni

W Polsce brakuje blisko miliona mieszkań. Czy program Mieszkanie Plus będzie kołem zamachowym dla nowych inwestycji skrojonych na kieszenie Polaków? O perspektywach, osiągnięciach i założeniach nowego programu rządowego rozmawialiśmy na Wschodnim Kongresie Gospodarczym w Białymstoku. Zapraszamy do obejrzenia materiału z wydarzenia.

Autor: housemarket.pl 05 października 2017 12:17

Jak przebiega realizacja programu, czy i jaki będzie miał on wpływ na inne sektory rynku? - to tylko niektóre z aspektów, które zostały poruszone w trakcie dyskusji. Podczas debaty samorządowcy z całej Polski, wraz z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego i BGK Nieruchomości dyskutowali o o tym, jak efektywnie wykorzystać i dopasować do lokalnych potrzeb narzędzia oferowane przez program Mieszkanie Plus. 

Nowy program mieszkaniowy, którego elementem jest program Mieszkanie Plus, to wiele działań, które mają doprowadzić do zwiększenia liczby budowanych mieszkań w mieście, a w konsekwencji poprawę sytuacji demograficznej na wschodzie Polski. 

- Biała Podlaska za dwadzieścia lat może się zmniejszyć o 10 tys osób. Projekt Mieszkanie Plus ma temu zaradzić - powiedział Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.  

Osiągnięcia i realne działania programu podsumował również Piotr Fedorowicz, dyrektor biura transakcyjnego, BGK Nieruchomości.

- Aktualnie dzieje się bardzo dużo. Poza rozpoczęciem budowy w Białej Podlaskiej, a w niedługim czasie również w Zamościu, cały czas prowadzimy rozmowy z samorządami województw, m.in.: w Łomży, Grajewie, Suwałkach, Świdniku, Dębicy, Stalowej Woli, Rzeszowie, Przemyślu i Mielcu. 

W debacie udział wzięli: Artur Kaźmierczak, prezes zarządu, Grupa Mzuri; Piotr Fedorowicz, dyrektor biura transakcyjnego, BGK Nieruchomości; Magdalena Malinowska-Wójcicka, główny specjalista w Departamencie Mieszkalnictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa; Katarzyna Szpot-Prusak, starszy specjalista w Departamencie Mieszkalnictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Dariusz Stefaniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

Dyskusję prowadziły Alicja Pietrowska oraz Aneta Wieczorek-Hodyra, dziennikarki portalu Housemarket.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych