PARTNER PORTALU

Wykończenie pod klucz kusi inwestorów

Rekordowa liczba pytań o wykończenia pod klucz padła podczas Dni Otwartych na Osiedlu Botaniczna. To gratka zarówno dla osób poszukujących nowego loku, jak i inwestorów zainteresowanych zakupem mieszkania pod wynajem.

Autor: HouseMarket.pl 17 maja 2016 13:57

Ponad trzydzieści litrów kawy, czterdzieści kilogramów lodów, setki wydanych folderów ofertowych i ponad pół tysiąca uśmiechniętych twarzy odwiedzających. Tak w skrócie można podsumować dzień otwarty na Osiedlu Botaniczna. Wydarzenie zorganizowane na terenie inwestycji Nickel Development przerosło oczekiwania dewelopera i uświadomiło rosnącą rolę wygody w życiu poznaniaków. W rozmowach z klientami padła rekordowa liczba pytań o wykończenia pod klucz.
Dzień otwarty na Osiedlu Botaniczna był pierwszą taką imprezą na terenie bestsellerowej inwestycji rodzinnej firmy deweloperskiej. Ponad pięćset osób, które uczestniczyły w wydarzeniu potwierdziło niesłabnące zainteresowanie osiedlem, ocenianym już latem zeszłego roku jako jedna z najbardziej obiecujących propozycji deweloperów na rynku pierwotnym.

Potwierdzone przewidywania

Rozmowy, które przeprowadzili z klientami pracownicy Nickel Development pokazują słuszność prognoz dewelopera o rosnącym trendzie przeprowadzek z domów na wsi do wygodniejszych, mniejszych mieszkań w mieście. Ujawniony został także nowy trend, wynikający z podobnych przesłanek, związanych z tempem życia i chronicznym brakiem czasu – chodzi o coraz większą skłonność do zamawiania wykończenia pod klucz.

– Niezwykłą popularnością cieszyło się podczas dnia otwartego mieszkanie pokazowe. Większość klientów, którzy je odwiedzili była również żywo zainteresowana usługą wykończenia pod klucz – mówi Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. – Zamówienie kompleksowej usługi, która może obejmować dosłownie wszystkie elementy wykończenia, łącznie z zabudową kuchenną i meblami pokojowymi daje ogromną oszczędność czasu, a jego obecnie niestety nikt nie ma w nadmiarze. Widzimy zatem, że wiele osób chciałoby po prostu wprowadzić się do gotowego nowego mieszkania, oszczędzając sobie uciążliwości związanych z wykończeniem lokalu – zwraca uwagę.

Mieszkanie pokazowe to lokal o powierzchni 75 mkw. Został wykończony w standardzie zbliżonym do opcji podstawowej, oferowanej przez Nickel Development. Odwiedzający mogli dokładnie obejrzeć w pełni zaaranżowane dwa z czterech pokoi w mieszkaniu: salon z aneksem kuchennym i gabinet, a także łazienki. Autorką aranżacji jest Izabela Januchowska, projektantka Nickel Development. W mieszkaniu pokazowym odnajdziemy więc charakterystyczne elementy jej stylu, znane z domów pokazowych urządzonych w Warzelni – innej znanej inwestycji poznańskiego dewelopera.

Jak trafić w gust?

Pokazowy lokal Osiedla Botaniczna pokazuje, że współczesny wygląd mieszkania może być uniwersalną bazą, która spodoba się większości osób. O indywidualnym charakterze wnętrza mogą natomiast zadecydować już ruchome dodatki. W przypadku tego wnętrza, projektantka postawiła na wyraziste meble i dodatki w nasyconych kolorach. Uwagę przyciąga szczególnie czerwona sofa oraz żółty zegar. Zostały one dobrane z kolekcji marki NOTI, będącej partnerem Nickel Development. To już trzecia wspólna realizacja obu poznańskich firm rodzinnych.

Z kolei elegancka kuchnia, której dominującym elementem są gładkie białe fronty wykończone z połyskiem, to dzieło firmy Mebel Design. Natomiast dwie łazienki, które można oglądać w mieszkaniu pokazowym Osiedla Botaniczna powstały we współpracy z firmą Cermag Poznań. Obie firmy miały swój wkład również we wcześniejsze realizacje lokali pokazowych urządzanych przez Nickel Development.

Gratka dla inwestorów

– Wiele rozmów odbyliśmy z potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi zakupem mieszkań pod wynajem. Jak się okazuje, w większości są to osoby mieszkające w okolicy, które już przekonały się o walorach tej lokalizacji i wiedzą, że będzie to trafiona inwestycja – opowiada Agata Olszyńska. – Dla takich klientów opcja wykończenia pod klucz jest wyjątkowo użyteczna.

Kupują oni lokal, który w momencie odbioru mogą praktycznie od ręki oferować pod najem i zarabiać. Zaangażowanie inwestora w prace wykończeniowe kończy się na spisaniu specyfikacji po fazie koncepcyjnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych