PARTNER PORTALU

Wynajem szansą na rozwój rynku nieruchomości

Popyt na rynku najmu i realna stopa zwrotu z wynajmowania mieszkań stymulują rynek nieruchomości mieszkalnych - mówi Sven Torsten Kain, prezes zarządu ECO-Classic.

Autor: HouseMarket.pl 30 czerwca 2015 08:47

Rynek mieszkaniowy jest bardzo wrażliwy na zmiany koniunkturalne, przekładające się na możliwości nabywcze klientów oraz obawy o stałe zatrudnienie. Każde pogorszenie sytuacji ekonomicznej w kraju przekłada się na pogorszenie koniunktury w branży deweloperskiej.

- Obserwując jednak rynek stwierdzamy, że w chwili obecnej przeważają czynniki stymulujące wzrost popytu na nowe mieszkania. Niski poziom stóp procentowych zachęcił do zakupu zarówno osoby korzystające z kredytów, ale uaktywnił też inwestorów, dla których zwyczajne nieopłacalne stało się trzymanie środków na koncie bankowym - mówi Sven Torsten Kain, prezes zarządu ECO-Classic. - Natomiast skutki negatywnie oddziałującej na koniunkturę podwyżki wysokości wkładu własnego dla kredytów hipotecznych są łagodzone działaniem wprowadzonego w ubiegłym roku program MdM.

Paradoksalnie czynnikiem stwarzającym szansę rozwoju dla rynku nieruchomości jest również fakt, że wiele osób nie może lub nie chce zdecydować się na zakup własnego mieszkania. - Popyt na rynku najmu oraz bezpieczeństwo kapitału i realna stopa zwrotu z wynajmowania mieszkań są również czynnikami, które wpływają stymulująco na rynek nieruchomości mieszkalnych - uważa prezes ECO-Classic.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych