PARTNER PORTALU

Wysoka sprzedaż kredytów mieszkaniowych w I kwartale 2018 roku

Dzięki dobrej sprzedaży kredytów Open Finance i Home Broker utrzymały dobrą passę wyników sprzedażowych. Wolumen kwotowy kredytów wynoszący prawie 2,6 mld zł to więcej niż w którymkolwiek kwartale ubiegłego roku - w relacji do pierwszego kwartału 2017 r. oznacza on wzrost aż o 25 proc.

Autor: housemarket.pl 08 maja 2018 13:17

Doskonale wykorzystaliśmy możliwości jakie pojawiły się na rynku m.in. w związku z „boomem” na kredyty hipoteczne w programie Mieszkanie dla Młodych, dzięki czemu kolejny kwartał kończymy ze świetnymi wynikami – mówi Joanna Tomicka-Zawora, Prezes Zarządu Open Finance i Home Broker. – Udany czas zawdzięczamy ciężkiej pracy nad jakością świadczonych usług oraz profesjonalnemu podejściu do pośrednictwa finansowego oraz nieruchomościowego. Mimo pojawiających się przeszkód potrafiliśmy skupić się a tym, co dla nas najważniejsze, czyli najwyższym standardzie obsługi klientów – dodaje Tomicka-Zawora.

Sieci sprzedaży Open Finance zamknęły pierwszy kwartał 2018 r. sprzedażą kredytów na poziomie 2,59 mld zł, o 25 proc. więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. 2,15 mld zł z tego stanowiły kredyty hipoteczne, których sprzedaż dynamicznie wzrosła (29 proc. rok do roku).

Warto zauważyć, że Open Finance i Home Broker zanotowały wzrosty nie tylko w segmencie kredytów mieszkaniowych, ale i gotówkowych (243 mln zł, +14 proc. rok do roku) oraz firmowych (196 mln zł, +2 proc. rok do roku).

– Skupiamy się na potrzebach Klientów i robimy wszystko, by wychodzić z ofertą dokładnie na wprost ich oczekiwań. – wyjaśnia Paweł Komar, Wiceprezes Zarządu Open Finance i Home Broker. – Dla wielu Klientów kluczowe jest dziś rozwijanie ich własnej działalności biznesowej, wkładają w to swoje oszczędności, ale również potrzebują zewnętrznego finansowania – dodaje Komar.

Pochodną koniunktury i oczekiwań klientów w pierwszym kwartale br. jest także sprzedażowe „przerzucenie sił” z produktów inwestycyjnych na kredytowe.

– Chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać szansę, która otworzyła się przed nami na rynku kredytowym, stąd 17 proc. spadek sprzedaży jednorazowych produktów inwestycyjnych. Większy nacisk położyliśmy na ubezpieczenia, ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z Open Brokers, co zaowocowało wzrostem sprzedaży o 33 proc. rok do roku. Pracujemy już nad nowymi rozwiązaniami inwestycyjnymi i oszczędnościowymi, które w naszej ofercie powinny pojawić się jeszcze w drugim kwartale 2018 r. Będą to konstrukcje dopasowane do sytuacji rynkowej i potrzeb klientów – zapowiada Paweł Komar.

Łącznie w pierwszym kwartale 2018 r. Open Finance pośredniczył w sprzedaży produktów inwestycyjnych (obligacje, fundusze, ubezpieczenia oraz produkty regularnego oszczędzania) na łączną kwotę 82 mln zł. Największą część z tego stanowiły inwestycje jednorazowe (77 mln zł), których rola z kwartału na kwartał rośnie, kosztem produktów regularnego oszczędzania.

 

 

 

 

 

 

 


W branży mieszkaniowej Home Broker SA nadal pozostaje na pozycji lidera w ilości sprzedawanych nieruchomości, osiągając jednak nieco niższy wynik niż przed rokiem (porównując analogiczny okres 2017 roku).

 


W pierwszym kwartale 2018 r. doradcy Home Broker pośredniczyli przy 2884 transakcjach na rynku mieszkaniowym, z czego 1653 nieruchomości sprzedano na rynku pierwotnym, a 1231 stanowiły lokale na rynku wtórnym. Łącznie wartość sprzedanych za pośrednictwem spółki mieszkań wyniosła 789 mln złotych, o 13% mniej niż rok wcześniej. Wartą zauważenia jest zmiana średniej wartości sprzedanego lokalu. Na rynku pierwotnym wzrosła ona o 3,9%, a na wtórnym o 0,4%.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych