PARTNER PORTALU

Wystawa prac na model domu wielorodzinnego w programie Mieszkanie plus

Najlepsze projekty na model domu wielorodzinnego, wyłonione w konkursie zorganizowanym w ramach programu Mieszkanie plus, można oglądać do 12 października przed budynkiem Ministerstwa Rozwoju w Warszawie.

Autor: PAP 26 września 2017 10:52

Na otwartej w poniedziałek wystawie zaprezentowano cztery projekty wyróżnione oraz siedem, które zakwalifikowały się do finału konkursu. Wyróżnienia otrzymały cztery pracownie: S.A.M.I. Architekci, Kuryłowicz & Associates, EMA Studio oraz Mateusz Herbst.

Koszt budowy metra kwadratowego mieszkania we wszystkich nagrodzonych pracach nie przekroczył 2 tys. zł, a domy mogą powstać w różnych technologiach - m.in. z prefabrykatów.

Jak przypomniało biuro prasowe resortu rozwoju, konkurs na wielorodzinny dom modelowy przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie, do którego zgłosiło się 75 pracowni, uczestnicy przygotowali projekty zabudowy wielorodzinnej dla teoretycznej lokalizacji. W drugim etapie architekci mieli za zasadnie dopasować swoją koncepcję do uwarunkowań działki położonej w Katowicach przy ul. Korczaka.

Prace oceniał sąd konkursowy pod przewodnictwem prezesa BGK Nieruchomości Mirosława Barszcza.

Jak mówił cytowany w komunikacie wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, "dzięki projektom modelowych domów wielorodzinnych możliwe będzie istotne poszerzenie skali realizacji inwestycji. To pozwoli nie tylko wzmocnić fundamenty krajowego rynku mieszkaniowego, ale też istotnie zwiększyć jakość życia tysięcy polskich rodzin".

W pilotażu programu Mieszkanie plus, realizowanym przez BGK Nieruchomości, powstaje obecnie ponad 1,2 tys. mieszkań. Pierwszych 96 lokali ma zostać oddanych w marcu 2018 roku w Jarocinie, a kolejnych 186 - w czerwcu przyszłego roku w Białej Podlaskiej. BGKN realizuje też inwestycje m.in. w Wałbrzychu, Pruszkowie i Gdyni

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych