PARTNER PORTALU

Wyższy standard osiedla w bonusie

W 2014 roku liczba wydanych pozwoleń na budowę mieszkań była większa o prawie 40 proc. niż rok wcześniej – wynika z danych GUS. Mimo dużego popytu na rynku, oferta mieszkaniowa nie zmaleje. Deweloperzy muszą przyciągnąć klientów wyższym standardem osiedli.

Autor: housemarket.pl 12 marca 2015 10:15

Przygotowując nowe projekty deweloperzy muszą zadbać o atrakcyjność, a co za tym idzie – konkurencyjność oferty. Szczególnie w Warszawie, gdzie na klientów czeka najwięcej nowych mieszkań w kraju. Jak podaje portal dompress.pl, w aglomeracji warszawskiej deweloperzy inicjują w sezonie nawet ponad 20 nowych inwestycji w miesiącu.

Przyrost oferty równoważy nadzwyczaj dobra sprzedaż mieszkań, dlatego ceny się nie zmieniają. Jeśli stawka ofertowa jest podobna, w tej samej lokalizacji nabywcy wybiorą jednak mieszkania w inwestycji o wyższym standardzie zamieszkania. Firmy budujące mieszkania rywalizują więc jakością: wysokim standardem budynków, funkcjonalną aranżacją osiedla, czy dobrze pomyślanym rozkładem mieszkań. Zdaniem Wojciecha Stisza z Barc Warszawa SA klienci doceniają również atrakcyjne sąsiedztwo inwestycji.

- Chodzi o tereny rekreacyjne znajdujące się w pobliżu osiedla. Tarasy Dionizosa, które budujemy przy ulicy Winorośli w warszawskiej Białołęce znajduje się 400 metrów od lasu, dlatego wybiera je wiele rodzin. Dla klientów liczy się też zagospodarowanie terenu wokół budynków i aranżacja części wspólnych oraz oczywiście standard samych mieszkań. Mamy plac zabaw, okazałe lobby na parterze w budynkach, a mieszkania oddajemy w podwyższonym standardzie, wyposażone w wysokiej klasy drzwi i okna, choć cena 5,5 tys. zł/mkw. wskazywałaby raczej na standard podstawowy – mówi Wojciech Stisz.

W ocenie Wojciecha Stisza, dla rodzin z dziećmi poszukujących mieszkania istotna jest też możliwość otrzymania dopłat w programie Mieszkanie dla Młodych.

- Większość klientów kupujących mieszkania w Tarasach Dionizosa, korzysta z dofinansowania rządowego do kredytu. Wszystkie lokale, które oferujemy w tym osiedlu kwalifikują się do MdM - podkreśla Wojciech Stisz.

Po jego nowelizacji rodziny będą mogły dostać dopłatę nawet w wysokości 30 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych