PARTNER PORTALU

Wzrasta rola deweloperów w rozwoju miast

Współczesne osiedla znacznie różnią się od szarych blokowisk, jakie jeszcze niedawno górowały w miejskim krajobrazie. Wszystko to za sprawą rosnącej świadomości dbania o infrastrukturę metropolii i procesów miastotwórczych, jakie realizowane są wspólnie przez architektów i deweloperów.

Autor: Housemarket.pl 29 października 2015 15:33

Motorem napędowym do zmian w miejskim krajobrazie są zarówno coraz większe możliwości technologiczne, które czynią miasto bardziej „smart”, a także zmiany światopoglądowe zachodzące we współczesnym pokoleniu.

Młodym mieszkańcom Warszawy coraz bardziej zależy na funkcjonalnych i zróżnicowanych architektonicznie kompleksach budynków mieszkalnych. Ważny jest dla nich także dostęp do lokali usługowych oraz sprawna komunikacja z centrum i ośrodkami biznesu. W myśl tych potrzeb, deweloperzy wypełniają Warszawę coraz bardziej zaawansowanymi osiedlami. Powstają miejsca, które nie służą tylko do mieszkania, ale spełniają szereg innych funkcjonalności. Współczesne kompleksy mieszkalne projektowane są z myślą o ekologii i harmonijnym życiu mieszkańców – zapewniają im dostęp do aktywnego odpoczynku, bliskość lokali usługowych oraz wysoką estetykę wykończeniową.

Nowo powstałe, zaprojektowane z dużą precyzją, prestiżowe osiedla zmieniają charakter warszawskich dzielnic. Przykładem takiej inwestycji jest Lake Park Apartments, powstające na warszawskim Służewcu. Jest to nie tylko dobrze zaprojektowane osiedle z budynkami mieszkalnymi, ale prawdziwy proces miastotwórczy i jedna z ciekawszych inwestycji w okolicy. Na jej terenie powstaną niespotykane dotychczas strefy rekreacyjne, jezioro, ścieżki spacerowe. Dla bezpieczeństwa mieszkańców, obok całodobowego monitoringu zostanie wprowadzony podziemny ruch kołowy. Na terenie osiedla powstaną także liczne lokale usługowe i prywatne przedszkole. W samym sercu Służewca powstaje więc nowa część Warszawy reprezentująca całkowicie odmienny standard od tego, co znajdowało się w ofercie rynku nieruchomości dotychczas.

Duże zainteresowanie nowym budownictwem świadczy o tym, że warszawiacy rozumieją potrzebę wprowadzania zmian w miejskim krajobrazie. Rewitalizowane są parki, powstają miejskie siłownie, poprawiane są ciągi komunikacyjne. Ważnym elementem tej tkanki miejskiej są także osiedla, dlatego też tak istotna jest współpraca deweloperów z władzami miasta. Wszystko po to, by w Warszawie żyło się lepiej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych