PARTNER PORTALU

Za ile kupuje mieszkanie oszczędny poznaniak?

Mieszkańcy Wielkopolski od zawsze uchodzą za oszczędnych i gospodarnych. Decyzje podejmują po skrupulatnej analizie rynku. Tendencję do oszczędzania można również zauważyć na rynku nieruchomości.

Autor: HouseMarket.pl 25 marca 2016 09:48

Według raportu przygotowanego przez Metrohouse, w ostatnich miesiącach w Poznaniu, najczęściej nabywane są mieszkania o powierzchni 58 mkw. w cenie 293 tys. zł. Daje to około 5051 zł za metr kwadratowy. Śledząc oferty deweloperów niełatwo jednak znaleźć mieszkanie w tej cenie, zwłaszcza, jeśli klientowi zależy na dobrej lokalizacji, a także ciekawej infrastrukturze usługowo-handlowej, czy zapleczu edukacyjnym.

Zupełnie inaczej kształtuje się rynek pierwotny tuż pod miastem. Czołowi deweloperzy interesują się miejscowościami najbliżej położonymi od Poznania. Klient coraz częściej rezygnuje z mieszkania w bloku i szuka innego rozwiązania. Budowa domu to spory koszt, zakup w zabudowie szeregowej jest tu rozsądną alternatywą. Spośród różnych argumentów, które przemawiają na korzyść takiego właśnie wyboru – najistotniejszym z perspektywy klienta wydaje się cena.

–W samym sercu Swarzędza można nabyć 78 metrowy dom już za 4530 zł za metr kwadratowy, dodatkowo w cenie klient otrzymuje również ogródek i 2 miejsca parkingowe – mówi Weronika Potarzycka, z biura sprzedaży Planetbud Development. Firma realizuje obecnie inwestycję Osiedle Liliowe w Swarzędzu i Osiedle Tulipanowe w Środzie Wielkopolskiej.

Nie tylko cena wpłynęła na trend kupowania pod miastem. Deweloperzy zauważyli, że małe miejscowości są odpowiedzią na potrzeby rodziny – inwestycje są zlokalizowane w spokojnych, bezpiecznych miejscach, w których zanieczyszczenie środowiska jest dużo mniejsze.

Coraz bardziej rozbudowywana jest również infrastruktura usługowo-handlowa, co jest bardzo wygodne dla mieszkańców. Wprowadzane są także udogodnienia w komunikacji. Przykładowo ze Swarzędza można dotrzeć do Poznania liniami podmiejskimi lub szybką trasą krajową w niespełna 10 minut.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych