PARTNER PORTALU

Za wcześnie przesądzać o wysokości dopłat w Mieszkaniu Plus

Za wcześnie mówić i przesądzać o tym, jakiej wysokości dopłaty zostaną zaproponowane lokatorom w programie Mieszkanie plus - powiedział w środę minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że prowadzone są analizy dot. tego, jaki poziom dopłat będzie konieczny.

Autor: PAP 21 lutego 2018 15:36

Kwieciński, na konferencji prasowej w środę zapytany o pojawiające się w mediach informacje, z których wynika, że dopłaty najemców lokali w programie Mieszkanie plus wyniosą od 20-30 proc., odpowiedział, że "jest za wcześnie, by mówić o tym i przesądzać, czy to będzie 20-30 proc., dlatego, że w tej chwili prowadzimy analizy".

"Poziom tych dopłat powinien (...) z jednej strony być atrakcyjny dla najemców, ale z drugiej strony również stanowić faktycznie jakościową zmianę w najmie mieszkań w naszym kraju" - wskazał.

Zaznaczył, że wsparcie tego typu będzie kierowane do "osób, których może być nie stać na opłaty czynszowe". "To wsparcie w obszarze mieszkalnictwa będziemy starali się przekierowywać - z tego, które było do tej pory kierowane głównie na dopłaty do kredytów (...) właśnie na wsparcie dla użytkowników tych lokali, dla najemców" - tłumaczył szef MIiR.

"Wiemy, że realizując ten program, problem udźwignięcia kosztów czynszu dla wielu mieszkańców naszego kraju, i tych uboższych, ale szczególnie młodych ludzi, którzy będą startowali na rynku pracy, może być poważnym problemem, więc to będzie bardzo ważny instrument wsparcia realizowany przez nasz kraj" - podsumował. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych