PARTNER PORTALU

Zagraniczni inwestorzy szukają mieszkań w Polsce

Rośnie zainteresowanie projektami mieszkaniowymi w Polsce ze strony zagranicznych inwestorów. W poszukiwaniu mieszkań odpowiednich dla biznesu najważniejsza jest lokalizacja.

Autor: HouseMarket.pl 22 maja 2015 11:04

Inwestorzy poszukują mieszkań, które są atrakcyjnym aktywem w bilansie. Firmy, chcąc obniżyć koszty zakwaterowania oddelegowanych pracowników, często decydują się na zakup mieszkania, które posłuży na długie lata. Często poszukiwane są lokale z wykończeniem i gotowym projektem architektonicznym. Innym aspektem kupowania mieszkań na poczet firmy, jest tworzenie w tym miejscu siedzib firmy, co pozwala obniżyć wydatki na wynajem. Nabywcom przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT od zakupu mieszkania związanego z prowadzoną działalnością gospodarczą, a także zmniejszenie podstawy opodatkowania o odpisy amortyzacyjne o wartości zakupionego mieszkania.

Rynek deweloperski jest otwarty na inwestorów, którzy są stabilnymi klientami. Co więcej, niektóre firmy proponują inwestorom atrakcyjne oferty, dzięki czemu zakup mieszkania staje się jeszcze korzystniejszy. – Przedsiębiorczy inwestor może liczyć na specjalne warunki oraz wsparcie przy urządzeniu lokalu. Przy zakupie dwóch mieszkań oferujemy 3 proc. zniżki, przy trzech – 5 proc. Ponadto inwestorzy mogą liczyć na wykończenie w cenie, nowoczesny design, a także, przy wybranych mieszkaniach – projekt w cenie – mówi Roma Pikulska, marketing manager RED-Real Estate Development, który posiada nowoczesne wieżowce High-Tech na poznańskim Dębcu.

Lokalizacja jest ważna przy poszukiwaniu mieszkań odpowiednich dla biznesu. Ofertę warto prześledzić dokładnie – sprawdzić czy infrastruktura jest bogata, w pobliżu znajduje się centrum handlowe, siłownia czy też park, a także sprawdzić czy komunikacja z miastem i autostradami będzie sprawna – Dla inwestorów, którzy kupują u nas mieszkanie, bliskość A2 jest znacząca – dodaje Roma Pikulska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych