PARTNER PORTALU

Zakopane walczy ze smogiem

Mieszkańcy Zakopanego dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego już wkrótce będą mogli wymienić piece węglowe, które są głównym źródłem zanieczyszczenia powietrza w mieście.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 08 września 2017 09:02

Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego pozytywnie ocenił złożony przez Zakopane wniosek  i miasto otrzyma kwotę o jaką wystąpiło czyli 6.5 mln zł

Te pieniądze pozwolą 500 gospodarstwom domowym na przyłączenie się do sieci geotermalnej lub gazowej, a także instalację pomp ciepła i kotłów na biomasę.

Obecnie trwa przeprowadzanie ocen energetycznych budynków u mieszkańców, którzy wypełnili i złożyli ankiety, zgłaszając tym samym chęć uczestnictwa w programie. Wymiana pieców ruszy po ich zakończeniu i podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim.

Na końcowym etapie oceniania jest także drugi wniosek, który zakłada wymianę 200 kotłów węglowych na nowoczesne kotły opalane ekogroszkiem lub biomasą.

Urząd Miasta w Zakopanem będzie starał się o kolejne środki z funduszy europejskich, tym razem na odnawialne źródła energii. Dla osób, które chciałyby zainstalować solary, panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła, do 15 września przedłużony został termin składania ankiet. Dofinansowanie ma wynieść do 60%.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych