PARTNER PORTALU

Zakup mieszkania. Jak znaleźć optymalną lokalizację?

Każdy kto kupował mieszkanie wie, że lokalizacja ma kluczowe znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Jeśli przeanalizujemy swój styl życia i wynikające z niego potrzeby, możemy mieć szczęście, że wyjdziemy z pierwszego spotkania w biurze sprzedaży dewelopera z wybraną ofertą. Takie określenie priorytetów nie jest łatwe, ale ze szczerym podejściem do własnych potrzeb każdy może sobie z tym poradzić.

Autor: housemarket.pl 29 listopada 2017 15:17

Co to jest priorytet?

Często okazuje się, że klienci nie potrzebują tego wszystkiego, o czym mówią na samym początku przygody z zakupem mieszkania. Dla wielu osób dyskusja o preferencjach mieszkaniowych jest cennym ćwiczeniem, a sprzedawcy zwykle chętnie w tym pomagają. Jednak nie wszyscy chcą odpowiadać na pytania dotyczące własnych potrzeb i wówczas dobrze jest przeprowadzić szczerą dyskusję we własnym gronie z partnerem lub całą rodziną, w zależności od tego kto faktycznie będzie zaangażowany w wybór mieszkania.

– Musimy pomyśleć o tym, z czego nie chcemy rezygnować lub czego nie możemy zmienić w naszym życiu – to będą nasze priorytety. Stawiając sprawę w ten sposób, niejednokrotnie klienci sami siebie zaskakują swoją elastyczności i otwierają im się oczy na wiele tematów – podpowiada Agata Olszyńska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development.

Nasz czas w mieszkaniu

Jak przekonuje szefowa sprzedaży w Nickel Development, na starcie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile czasu w ogóle spędzamy w domu. Dla osób, które aktualnie poświęcają się pracy i tam spędzają prawie całe dnie, a w weekendy i wakacje podróżują, lokalizacja będzie miała mniejsze znaczenie. Z kolei domatorzy, którzy spędzają większość wolnego czasu w mieszkaniu powinni przywiązywać do tego większe znaczenie, tym bardziej jeśli mają hobby, które wymaga odpowiedniego otoczenia.

Lokalizacja będzie miała szczególne znaczenie w przypadku osób, dla których mieszanie jest jednocześnie domem i miejscem pracy. Kwestie zawodowe często mają w takich sytuacjach większą wagę niż prywatne.

Czas za kierownicą

Dla większości klientów istotne jest jak długo zajmować będzie transport z domu i do domu z różnych miejsc. Kluczową kwestią jest tutaj charakter wykonywanej pracy. Dla osób, które całą swoją pracę wykonują w jednym miejscu, czy to w domu, w zakładzie czy w biurze, równie dobrze mogą się sprawdzić lokalizacje w granicach miasta, jak również na przedmieściach oraz tzw. miejscowościach satelickich, oddalonych nawet po kilka-, kilkadziesiąt kilometrów od metropolii.

– Klienci pracujący stacjonarnie z domu mogą bardzo skorzystać na ofercie przedmieść. W danym budżecie mogą tam liczyć na większe powierzchnie niż w granicach miasta – zwraca uwagę Agata Olszyńska.

Przedmieście to dobra opcja również dla osób, które podróżują tylko do pracy i z powrotem. Szczególnie jeśli dostępny jest tam transport publiczny. Pod tym względem wyjątkowo korzystnie prezentują się miejscowości po zachodniej stronie Poznania. Przykładowo, mieszkańcy Osiedla Księżnej Dąbrówki w podpoznańskiej Dąbrówce, oprócz autobusu MPK mają do dyspozycji również pociągi, które zatrzymują się na stacji Palędzie, oddalonej w odległości kilkuminutowego spaceru. W kwadrans dojadą do Dworca Głównego w Poznaniu, gdzie mogą przesiąść się na komunikacje miejską.

Dla pracujących mobilnie prawdopodobnie lepiej sprawdzą się lokalizacje miejskie. Jeśli spędzamy w pracy sporo czasu za kierownicą, dodatkowe minuty w drodze do domu z pewnością nie przysporzą radości. Oprócz tego, może się zdarzyć, że łatwiej i szybciej będzie wrócić ze spotkania prosto do domu zamiast do biura.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych