PARTNER PORTALU

Zakup okien. Na co zwrócić uwagę?

Budowa domu to poważne przedsięwzięcie, które wiąże się z wieloma wyborami. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Bardzo ważny jest również dobór odpowiedniej stolarki okienno-drzwiowej. Jak wybrać produkt, który w pełni spełni oczekiwania podpowiada Rafał Buczek, z firmy Awilux.

Autor: housemarket.pl 06 października 2017 15:28

Pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to oferta danego salonu stolarki. Najlepiej jeśli punkt dystrybucji jest w stanie zapewnić nam pełen pakiet wyposażenia okienno-drzwiowego. Pozwala nam to podczas jednego montażu doprowadzić dom do stanu surowego zamkniętego, a więc zabezpiecza budynek przed ewentualnym włamaniem i kradzieżą. Dobrze, jeśli salon oferuje również pełną automatykę dedykowaną dostępnym systemom okienno-drzwiowym czyli system zarządzania domem inteligentnym. Daje to pewność, że jest on kompatybilny z wybranym przez nas wyposażeniem, a jego instalacja przebiegnie jednocześnie z montażem okien, co pozwoli uniknąć późniejszych poprawek i ewentualnego naruszania konstrukcji okna.

- W przypadku, gdy elementy stolarki zamawiane są w różnych salonach istnieje duże ryzyko, że montaż nie odbędzie się w ten sam dzień. To z kolei ułatwia kradzież zamontowanych elementów, fragmentów instalacji, a także pozostawionych w budynku narzędzi. Kompleksowy zakup gwarantuje również spójność stylistyczną oraz kolorystyczną poszczególnych elementów stolarki podpowiada Rafał Buczek.

Profesjonalne doradztwo

Stolarka okienno-drzwiowa to bardzo rozległy temat i nie każdy z nas jest ekspertem w tej dziedzinie. Zadaniem doradców klienta jest kompleksowa pomoc i fachowa porada w kwestii oferowanych systemów. Ważne, aby sprzedawcy indywidualnie podchodzili do każdego klienta oraz jego potrzeb, a także mieli rozeznanie w kwestiach konstrukcyjnych oraz obowiązujących normach budowlanych.

- Doradca klienta powinien przeprowadzić z nami szczegółowy wywiad dotyczący domu, jego usytuowania oraz stylu życia przyszłych domowników. Jeśli w domu mieszkają małe dzieci, warto zastanowić się nad odpowiednim zabezpieczeniem. W trosce o najmłodszych mieszkańców Awilux wprowadził do oferty pakiet Awi Kids oraz Awi Kids Safe+. System otwierania skrzydeł oraz specjalna szyba ze szkła laminowanego zapewniają pełną ochronę przed nieszczęśliwymi wypadkami. Z kolei niskoprogowe rozwiązania do drzwi balkonowych to ogromne ułatwienie i dla maluchów uczących się chodzić jak i dla osób starszych bądź osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie zakłócają one swobodnej komunikacji, a zarazem są niewidoczne, więc nie wpływają na estetykę konstrukcji. Ważna jest również znajomość aktualnych norm budowlanych oraz to czy oferowane okna odpowiadają wymaganym współczynnikom przenikania ciepła – opowiada ekspert firmy Awilux.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych