PARTNER PORTALU

Zalety mieszkania w nowoczesnym budownictwie

Ożywienie na rynku nieruchomości związane z nowymi zasadami udzielania kredytów, które wejdą w życie w styczniu 2016 r. powoduje wzmożone zainteresowanie aktualnymi ofertami deweloperów.

Autor: HouseMarket.pl 26 listopada 2015 15:17

Już nie tylko cena i metraż wpływają na decyzję o wyborze nowego lokum. Klienci coraz częściej przywiązują wagę do jakości i sposobu wykończenia budynków. Deweloperzy chcąc wyróżnić swoje osiedla, muszą sprawić, by były bardziej atrakcyjne od propozycji konkurencji, np. podwyższając standard inwestycji.

– Zauważamy, że klienci coraz większą wagę przywiązują do wykończenia na satysfakcjonującym ich poziomie już w momencie zakupu mieszkania. Dlatego rynek pierwotny stanowi idealną odpowiedź na te wymagania – mówi Ewelina Szantyka, manager ds. sprzedaży w grupie Napollo, która jest inwestorem Osiedla Nowy Początek realizowanym w Lublinie.

Nowoczesna technologia budowy, wysoka jakość materiałów, funkcjonalne układy przestrzenne często decydują o wyborze mieszkań z rynku pierwotnego. Jeszcze przed odbiorem mieszkania przez klienta, można dostosować je do indywidualnych potrzeb, wprowadzając pewne zmiany w układzie.

- Zakup mieszkania o podwyższonym standardzie jest tylko pozornie większym wydatkiem. Przykładowo jakość używanych materiałów, które są o wiele bardziej energooszczędne niż używane przed kilkunastu laty powoduje mniejsze koszty opłat za energię grzewczą. Nowoczesne budynki posiadają również istotne zalety związane z architekturą, tzn. większość projektowana jest indywidualnie pod zamówienie dewelopera, co daje znacznie lepiej rozplanowane mieszkania, a także przemyślane zagospodarowanie przestrzeni wokół budynków – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace w Lublinie.

Aktualnie przewagę mają więc oferty o lepszym standardzie, co wiąże się nie tylko
z ładniejszym otoczeniem, ale także bardziej trwałym wykonaniem. Doskonałej jakości materiały oznaczają mniejsze wydatki na remonty w przyszłości.

- Osiedlem, które  wyróżnia troska o standard wykończenia jest Nowy Początek realizowane na lubelskiej Ponikwodzie. Inwestycja składa się z kompleksu trzech budynków. Jeden z nich został oddany do użytku w 2014 r., dzięki czemu klienci będą mogli zobaczyć, jak wyglądać będą mieszkania i części wspólne w dwóch obecnie realizowanych budynkach.  Oferujemy zarówno kawalerki, jak i przestronne dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale o metrażach od 30 do 84 mkw. Mieszkania położone na parterze mają ogródki, z kolei te na wyższych kondygnacjach - balkon lub loggię - dodaje Ewelina Szantyka.

Warto zauważyć, że nowoczesne budownictwo łączy się również z troską o bezpieczeństwo, gdyż deweloperzy w standardzie oferują m.in. antywłamaniowe drzwi i okna, jak również możliwość montażu wideodomofonów.

- Budynki na Osiedlu Nowy Początek wyposażone są w system oddymiania oraz drzwi przeciwpożarowe. Dużą zaletą naszego osiedla jest doprowadzenie siły (prądu trójfazowego), dzięki czemu nasi klienci mogą zrezygnować  z gazu i podłączyć płytę indukcyjną. Ponadto, w przeciwieństwie do mieszkań w starym budownictwie, dla każdego mieszkańca przewidziane jest miejsce w garażu podziemnym, co zdecydowanie ułatwia parkowanie na osiedlu - uzupełnia Ewelina Szantyka.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych