PARTNER PORTALU

Zarządcy przedstawiają magistratowi lustro czynszowe

Krakowski ratusz przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości, że do 31 stycznia 2016 r. powinni przedstawić gminie dane dotyczące wysokości czynszów w lokalach mieszkalnych za drugie półrocze 2015 r.

Autor: HouseMarket.pl 28 grudnia 2015 16:52

Lustro czynszowe jest zestawieniem danych o czynszach za najem lokali w budynkach prywatnych. Tworzą je gminy na podstawie danych uzyskiwanych od zarządców prywatnych budynków.

Jak przypomina krakowski magistrat, zarządcy nieruchomości mają obowiązek przedstawienia danych dotyczących czynszów lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy Kraków lub jej części. Obowiązek publikacji wynika z ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego.

Szczegółowe informacje oraz wzory formularzy są zamieszczone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jej części.

Wypełnione formularze należy składać osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminach: za pierwsze półrocze - do końca lipca danego roku, a za drugie półrocze - do końca stycznia roku następnego. Dokumenty przyjmuje Wydział Mieszkalnictwa UMK ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych