PARTNER PORTALU

ZBP: zasoby samorządowe wsparciem dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego

Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz rekomenduje nowemu rządowi, by "odkrył skarby polskiej gospodarki". Zaznaczył, że powinno się "dostrzec, iż w wielkich zasobach mieszkaniowych oraz majątku jednostek samorządu terytorialnego kryje się wielki potencjał rozwojowy".

Autor: PAP 26 listopada 2015 17:29

Podczas konferencji prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz mówił, że rekomenduje nowemu rządowi, by "odkrył skarby polskiej gospodarki". Zaznaczył, że powinno się "dostrzec, iż w wielkich zasobach mieszkaniowych oraz majątku jednostek samorządu terytorialnego kryje się wielki potencjał rozwojowy".

"To w oparciu o te zasoby mogą być emitowane różne papiery wartościowe, ale także zasoby te mogą być swoistym punktem oparcia dla rozwoju biznesu w Polsce i rozwoju budownictwa mieszkaniowego" - mówił prezes ZBP.

Zdaniem Pietraszkiewicza "ważne jest też zweryfikowanie gospodarki przestrzennej", bo obecnie "koszty życia w niektórych miejscowościach dochodzą do absurdu". Dodał, że chodzi mu np. o koszty dojazdów do pracy czy utrzymania mediów, takich jak wodociągi, kanalizacja i energetyka, co jest "niezmiennie kosztochłonne".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych