PARTNER PORTALU

Zgorzelec dołącza do programu Mieszkanie Plus

Miasto Zgorzelec podało informację o tym, że rozważa przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Znana jest już lokalizacja inwestycji oraz wstępne koszty najmu. 
Autor: housemarket.pl 30 października 2017 12:53

Magistrat miasta Zgorzelec podało informacje o możliwości przystąpienie do programu Mieszkanie Plus. Inwestycja, która zakłada budowę domów wielorodzinnych z mieszkaniami na wynajem ma powstać przy ul. Lubańskiej.

- Oferta jest skierowana przede wszystkim do mieszkańców Zgorzelca, ale także do tych, którzy z racji zatrudnienia w mieście lub jego okolicy, zamierzają związać swoje życie ze Zgorzelcem i poszukują atrakcyjnego lokum - podaje komunikat na oficjalnym serwisie miasta.

Zgorzelecki Magistrat poinformował, że koszty najmu lokalu w ramach programu Mieszkanie Plus będą na poziomie 17-20 zł miesięcznie za metr kwadratowy. Do tej kwoty należy doliczyć również opłaty. Lokale będą wykończone "pod klucz" i przeznaczone przede wszystkim na wynajem, ale zgodnie z założeniem programu możliwy jest również wynajem z opcją przeniesienia własności po 25-30 latach najmu mieszkania. 

Miasto podało również przykładowy koszt wynajęcia 2 pokojowego mieszkania o powierzchni 40 metrów kwadratowych. Przy stawce 17 zł za mkw wynosiłby on około 680 zł, wliczając w to opłaty za media, gospodarkę odpadami oraz zarządzanie budynkiem.

Osoby zainteresowane programem proszone są o wypełnienie ankiety z terminem do 30 listopada 2017 roku, która pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą i poznać preferencje potencjalnych przyszłych lokatorów. Jak informuje magistrat zebrane informacje posłużą do opracowania optymalnej koncepcji programu i będą pomocne przy planowaniu kolejnych etapów przedsięwzięcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych