PARTNER PORTALU

Lawendowe Wzgórza: 8 lat historii, 42 ha działki, 3225 gdańszczan i 600 czworonogów

8 lat temu na gdańskim osiedlu Lawendowe Wzgórza wbito pierwszą łopatę. Inwestycja, która stała się dotychczas domem dla ponad 3225 gdańszczan powoli dobiega końca. Obecnie trwa sprzedaż jej ostatniego etapu.

Autor: HouseMarket.pl 16 maja 2018 16:28

W ofercie nowego, a zarazem ostatniego etapu znajduje się 48 mieszkań usytuowanych w czteropiętrowym budynku. Mieszkańcy odbiorą swoje lokale we wrześniu 2020 roku. W ofercie znajduje się 13 mieszkań jednopokojowych, 11 dwupokojowych, 20 trzypokojowych oraz 4 mieszkania czteropokojowe. Najmniejsze mieszkanie ma niecałe 27 metrów a największe prawie 80 mkw. Atrakcyjne ceny mieszkań rozpoczynają się już od 160 tys. złotych.

Więcej niż mieszkanie

Lawendowe Wzgórza to także spory kawałek historii tworzonej przez ostatnie lata.
- W ciągu ośmiu lat, w miejscu, gdzie kiedyś były połacie zieleni i rosła kukurydza postało nowoczesne, młode miasteczko. Patrząc dzisiaj na Lawendowe Wzgórza trudno uwierzyć, że zaledwie 8 lat zajęła nam zmiana z pola na nową, żywą dzielnicę - mówi Rafał Michalski, dyrektor działu technicznego Robyg Construction.
Historia Lawendowych Wzgórz, drugiego gdańskiego osiedla firmy Robyg sięga 2009 roku.
Od samego początku inwestycja wzbudzała ogromne zainteresowanie i przyciągała setki nowych mieszkańców. To spowodowało, że deweloper przez blisko 9 lat wprowadzał kolejne etapy inwestycji. W ciągu tego czasu wybudowane zostało 19 budynków z łączną ilością 1291 mieszkań.
Obecnie trwa realizacja ostatniego etapu osiedla. W ofercie znajduje się 170 mieszkań, z czego 48 to lokale nowo wprowadzone do sprzedaży.

- Lawendowe Wzgórza, to dużo więcej niż osiedle mieszkalne. Jest ono jednym z pierwszych i największych z osiedli w młodej dzielnicy Jasień. Oprócz budynków i dobrze zaplanowanej infrastruktury wraz z pawilonem handlowo - usługowym zaaranżowane zostało w tereny zielone, które zajmą łącznie blisko 13 ha – w tym aż 10 placów zabaw, wielofunkcyjne boisko, strefy relaksu, barbecue i ścieżki rowerowe. Mieszkańcy mogą odprowadzać swoje dzieci do wybudowanego specjalnie dla nich przedszkola wraz ze żłobkiem, a po pracy spędzać wspólnie czas w alejkach spacerowych wśród bujnej zieleni. Mogą oni również korzystać z bezpłatnego WiFi w częściach wspólnych osiedla. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla powstaje także szkoła podstawowa i miejskie przedszkole– mówi Anna Wojciechowska, dyrektor sprzedaży i marketingu w gdańskim oddziale Robyg. Trwają też prace nad budową u. Nowej Bulońskiej i Nowej Jabłoniowej, które dodatkowo ułatwią komunikację z obwodnicą Trójmiasta i Moreną.

8 lat w liczbach

- Osiedle Lawendowe Wzgórza jest moim największym projektem w 20-letniej praktyce zawodowej. Satysfakcją jest możliwość i wpływ na zmianę rzeczywistości oraz fakt, że część Klientów, która nabyła mieszkania kilka lat temu, teraz zmienia na nowe w kolejnych etapach – mówi Artur Czapliński, kierownik projektu, Robyg.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych