PARTNER PORTALU

Trwają konsultacje z samorządami w ramach programu Mieszkanie Plus

Z początkiem października, w poszczególnych województwach rozpoczęły się konsultacje w ramach programu Mieszkanie Plus. Rozmowy odbywają się z samorządami i dotyczą lokalizacji mieszkań, które mogą być realizowane razem z Krajowym Zasobem Nieruchomości .


Autor: housemarket.pl 13 października 2017 09:01

Konsultacje są one połączone z prezentacją zasad działania KZN, a także możliwości jakie daje on gminom oraz powiatom na terenie których znajdują się nieruchomości Skarbu Państwa albo też gruntowe i budynkowe nieruchomości samorządowe, na których mogą być budowane budynki mieszkalne w ramach programu. 

- W konsultacjach dotyczących programu Mieszkanie Plus, które odbędą się w każdym województwie, mogą uczestniczyć przedstawiciele wszystkich samorządów lokalnych: samorządów powiatowych i gminnych. Chodzi o to, żeby z szansy uzyskania mieszkania, które będą powstawały przy udziale Krajowego Zasobu Nieruchomości, mogły skorzystać zarówno gminy, w których są nieruchomości Skarbu Państwa już przygotowane pod budownictwo mieszkaniowe, jak również gminy, które mają własne działki budowlane, także uzbrojone i potrzebują kapitału na budowę mieszkań - podaje komunikat Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. 

Ponadto, celem konsultacji jest również uzyskanie akceptacji gmin dla konkretnych lokalizacji przewidywanych przez KZN. Chodzi o to aby powstające w ramach programu budynki, dobrze komponowały się z otoczeniem i aby były akceptowane przez lokalne społeczności.

Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbyły się 2 października 2017 r. w Bydgoszczy i 9 października w Opolu. Kolejne zaplanowano 18 października w Kielcach, 3 listopada w Katowicach i 17 listopada w Olsztynie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych