PARTNER PORTALU

W Gdyni ruszył konkurs Przyjazna Dzielnica

Ruszyła druga edycja konkursu Przyjazna Dzielnica. Jak informuje gdyński magistrat pula nagród wynosi 550 000 zł, z czego na każdą z dzielnic przypada 25 000 zł.

Autor: HouseMarket.pl 20 marca 2017 16:50

Konkurs ma na celu budowanie lokalnej społeczności w oparciu o wspólne diagnozowanie potrzeb i kreowanie dla nich stosownych rozwiązań. Pozyskiwane środki służyć mają podnoszeniu jakości życia wszystkich mieszkańców.

Na najlepsze pomysły zostaną przekazane środki z budżetu miasta, umożliwiające realizację poszczególnych projektów w każdej z 22 dzielnic Gdyni. Środki mogą w wyniku głosowania zostać przeznaczone na jeden lub kilka projektów.

- Składane wnioski dotyczyć mogą rocznych lub wieloletnich projektów zadań gminy w zakresie integracji mieszkańców dzielnicy, organizacji czasu wolnego dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych, działań kulturalnych, sportowych, podnoszenia poczucia bezpieczeństwa, a także działań na rzecz rodziny. Środki konkursu nie mogą być przeznaczone na projekty inwestycyjne i remontowe – wyjaśnia wiceprezydent Michał Guć.

Rady dzielnic wraz z przynajmniej dwoma partnerami przygotowują wnioski konkursowe przyjęte stosowną uchwałą rady dzielnicy. Następnie składane są one w Urzędzie Miasta Gdyni w Kancelarii Ogólnej lub w Centrum Aktywności Obywatelskiej. Ostatnim krokiem konkursu jest poddanie złożonych prawidłowo wniosków ocenie mieszkańców i wyłonienie najlepszych projektów do realizacji.

Termin składania wniosków w tegorocznej edycji konkursu „Przyjazna Dzielnica” upływa 7 lipca 2017 r., a wyniki konkursu ogłoszone zostaną 10 października.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych