PARTNER PORTALU

Apartamenty pod Giewontem. Klimat Podhala we wnętrzu

Założeniem inwestora Apartamenty pod Giewontem było stworzenie przestrzeni wyjątkowej i nietuzinkowej, która wpisze się w klimat Podhala, a przy tym będzie luksusowa.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2017 09:19

Zastosowane przez pracownię Studio Formy materiały miały być inne niż wszystkie i piękne. Chcąc połączyć tradycję z nowoczesnością, projektanci postawili na markę Inter Door.

Apartamenty pod Giewontem położone są centralnie, w prestiżowej dzielnicy Zakopanego pomiędzy słynnymi Krupówkami a zespołem skoczni Wielka Krokiew. Tak powstały wnętrza w stylu Aspen.

Beton i płozy z zakopiańskiej chałupy

Projektanci kierowali się inspiracjami przywiezionymi przez inwestora z różnych zakątków świata. Zależało im, żeby każdy właściciel, który zakupi nieruchomość, jak i gość, czuł się wyjątkowo oraz komfortowo.

Kolejnym wyzwaniem było perfekcyjne połączenie klimatu górskiego z nowoczesnym stylem. Efekty można zauważyć na korytarzach inwestycji. Połączono surowy beton, industrialne oświetlenie oraz nowoczesną w całości przeszkloną windę z kamiennymi posadzkami. A to wszystko dodatkowo udało się spiąć ze starannie wyselekcjonowanymi oryginalnymi, drewnianymi płozami pochodzącymi ze starych zakopiańskich chałup.

Na uwagę zwraca - należący do właścicieli inwestycji – penthouse. Na 120 mkw. stworzono przestrzeń inną niż wszystkie. Miało być z rozmachem, ekskluzywnie i komfortowo. Aspen w pełnej krasie. Pojawiły się również inne, bardziej przyziemne wyzwania natury technicznej, jak np. rozwiązanie przysłaniania okien dachowych w apartamentach na najwyższej kondygnacji apartamentowca.

- Zadbaliśmy o każdy najdrobniejszy szczegół wyposażenia wnętrz, począwszy od zastosowania najnowszych materiałów jak np. spieki kwarcowe, z których wykonana jest wyspa kuchenna w apartamencie penthouse, przez w pełni zautomatyzowaną przestrzeń naszpikowaną nowoczesną technologią po tak przyziemne rzeczy, jak sztućce czy nietypowe poduszki - mówi Agnieszka Burzykowska - Walkosz z pracowni Studio Formy.

Tworzenie z rozmachem

Dopełnieniem są doskonałej jakości nowoczesne drzwi wejściowe do apartamentów, obrazy oraz dekoracje. Na uwagę zasługuje również apartament pokazowy zaprojektowany w tym samym stylu ekskluzywnego Aspen, ale na nieco mniejszej powierzchni i bardziej udomowiony, przytulny i nowoczesny. Projekt tworzony był z rozmachem.

- Pracowałam wcześniej przy innych projektach z produktami marki Inter Door, znałam jakość, możliwości techniczne produkcji, ogromną gamę kolorów, struktur, okuć. Zaplanowaliśmy drzwi i opaski o niestandardowych wymiarach - dodaje.

Prosta czarna połać skrzydła idealnie komponuje się z ciepłym, starym drewnem płozów. Idealnie współgrają również z surową formą betonu, kamienia czy szkła. A przy tym idealnie pasują do tego, co można zobaczyć za drzwiami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych