PARTNER PORTALU

Apartamenty w nowej oprawie świetlnej

Nowy Jork, Paryż, Londyn… Wspólnym elementem dla tych metropolii są nowoczesne, loftowe apartamenty. Architektura loftowa wymaga przede wszystkim przestrzeni i światła.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2017 15:03

Współczesne lofty to przestrzenie zdecydowanie minimalistyczne, lecz utrzymane w industrialnym stylu. Pomimo prostoty form i ograniczonej palety barw szarości oraz beżów, nie są to kompozycje powtarzalne, gdyż w założeniu mają odzwierciedlać charakter właściciela. Element indywidualności osiągamy poprzez kontrastowe połączenia materiałów o przeciwstawnym charakterze, jak beton i drewno czy cegła i stal. W stylu wielkomiejskim chętnie wykorzystywany jest metal we wszystkich odcieniach. Takie wnętrza wręcz nie mogą się obyć bez efektownych, miedzianych lub chromowanych mebli i dodatków, które decydują o finalnym klimacie aranżacji.

Z myślą o wielkomiejskich aranżacjach, zachwycających oryginalnością i niepowtarzalnymi metalicznymi akcentami, powstały serie lamp Britop Lighting w kolorze chromu i miedzi. Nie tylko modelują duże przestrzenie, podkreślając ich otwarty charakter, lecz również współtworzą intrygujące, ciepło-zimne zestawienia.

Świetlana wizytówka wnętrza

Wielkomiejskie apartamenty są aranżowane na otwartym planie – salon przechodzi w kuchnię, a sypialnia w łazienkę. W tej tchnącej wolnością, nieograniczonej żadnymi podziałami przestrzeni światło przepływa swobodnie, co daje jeszcze więcej możliwości modelowania wnętrza. Klimat nowojorskiego studia, w którym forma podąża za funkcją, pomoże wykreować punktowe światło emitowane przez spoty Inga i Edit, które pełnią podwójną rolę: użytkową i dekoracyjną. Obydwie serie występują w kolorze miedzi i chromu. Spoty reflektorowe o srebrnym wykończeniu schłodzą temperaturę wnętrza zdominowanego przez cegłę, natomiast miedziane – ocieplą atmosferę minimalistycznych przestrzeni wykończonych np. betonem.

Klosze modelu Edit nawiązują swoim wyglądem do stylu przemysłowego, zaś spoty Inga z kloszem o designerskim, wydłużonym kształcie to ukłon w stronę nowoczesnej ekstrawagancji. Dzięki ruchomej główce spoty Inga i Edit pozwalają stworzyć funkcjonalny projekt iluminacji wnętrza. W zależności od zastosowanego źródła światła, mogą pomóc w podziale stref użytkowych lub wydobyć fakturę zastosowanych materiałów, jak cegła czy beton. Stożek światła można ukierunkować w dowolny sposób – na ścianę, blat kuchenny lub strefę wypoczynkową z sofą w centrum. W kuchni potrzebujemy zazwyczaj mocnego, neutralnie białego światła, zaś w strefie wypoczynkowej – ciepłego i przytłumionego. Zarówno spoty Inga, jak i Edit dostępne są w wersjach z jednym, dwoma, trzema lub czterema punktami świetlnymi. Obydwa modele pozwalają na zastosowanie popularnych żarówek o trzonku E27.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych