PARTNER PORTALU

Aranżacja łazienki. Detal ma znaczenie

Myśląc o wnętrzu swojej wymarzonej łazienki zastanawiamy się w pierwszej kolejności nad ogólną koncepcją aranżacyjną. Nie powinniśmy jednak zapominać o mniejszych elementach, które również tworzą charakter wnętrza. Jednym z nich są przyciski spłukujące.

Autor: housemarket.pl 09 stycznia 2018 16:02

Bezkompromisowa estetyka i funkcjonalność

Przycisk spłukujący to przede wszystkim interfejs do technologii ukrytej za ścianą. W skali wnętrza łazienki to detal. Niemniej jednak jego design ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego! Wybór odpowiedniego modelu to bowiem jeden z wyróżników indywidualnego stylu naszej łazienki. W ofercie Geberit są obecne dwie linie przycisków spłukujących - Sigma i Omega. Każda z nich kryje w sobie mnogość wariantów, odpowiadających na potrzeby zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów.

Łazienka w kolorach natury i przycisk spłukujący Geberit Sigma40, który jest wyposażony w funkcję usuwania zapachów bezpośrednio z miski WC. 

Ponadczasowa klasyka i ekologia w jednym 

Niesłabnącą popularnością cieszą się wciąż przyciski spłukujące o tradycyjnym wzornictwie. Koniecznie jednak te wyposażone w dwustopniowy system spłukiwania lub funkcję stop. Oszczędność wody ma dziś ogromne znaczenie - nie tylko w kontekście domowego budżetu, ale również jej deficytu w skali świata. Coraz więcej osób stara się, zaczynając od siebie i codziennych zwyczajów, wpłynąć na polepszenie globalnej sytuacji. Wśród klasycznych przycisków spłukujących można wyróżnić prostokątne i okrągłe. To, na jaki się zdecydujemy, powinno być spójne z linią innych elementów obecnych we wnętrzu - dotyczy to także ceramiki łazienkowej.

Innowacyjne technologie

Na rynku są dostępne również przyciski bezdotykowe, uruchamiane za pomocą czujnika ruchu. To rozwiązania nie tylko innowacyjne technologicznie i atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim wyjątkowo sprzyjające higienie. Przykładem jest Geberit Sigma80 - przycisk, który nie tylko zawiera w sobie najnowocześniejsze funkcje umożliwiające bezdotykowe spłukiwanie, ale także wyjątkowo się prezentuje. Szklana powierzchnia i dwie linie światła. Występuje w dwóch wariantach - szkło czarne lub szkło lustrzane. Linie LED działają w systemie dwudzielnego spłukiwania. Użytkownik ma dyspozycji takie kolory podświetlenia, jak: niebieski, żółty, czerwony, zielony i pomarańczowy.

Rozwiązania szyte na miarę

Nasza wymarzona łazienka powinna być idealna w każdym calu. Dokładnie taka, jak sobie wyobrażamy. Dotyczy to zarówno samej koncepcji, jak i poszczególnych elementów tworzących całość - nawet tych najmniejszych. A gdybyśmy chcieli, aby nasz przycisk spłukujący wymykał się przyjętym standardom i obowiązującym trendom, a posiadał np. ten sam motyw wzorniczy, co ściana, na której się znajduje, albo inny - dekoracyjny, np. kwiaty, morskie fale czy naturalna skóra? To możliwe! W ofercie producentów są dostępne modele przycisków, które umożliwiają dostosowanie do indywidualnych potrzeb. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych