PARTNER PORTALU

Aranżacja mieszkania. Pokazujemy modne wykończenie sufitu

Aranżujesz swoje mieszanie i nie masz pomysłów na wykończenie sufitu w pomieszczeniach? Pokazujemy modne rozwiązania.

Autor: housemarket.pl 28 lipca 2017 12:49

Sufit napinany czy kartowo-gipsowy? Oba rozwiązania są aktualne na topie, różnią się jednak od siebie nie tylko wyglądem, ale również sposobem montażu. Sufity napinane są alternatywą dla tradycyjnych, które wykonuje się z płyt gipsowo-kartonowych. W ostatnim czasie są chętnie projektowane przez architektów wnętrz. Także inwestorzy coraz częściej planują to rozwiązanie u siebie w domu czy w firmie.

Sufity napinane montuje się szybciej niż gipsowo-kartonowe, bez konieczności wynoszenia mebli i sprzątania. Dzięki odporności na temperaturę i wodę, można instalować je także w kuchniach i łazienkach. Kolejną przewagą sufitów napinanych w stosunku do tradycyjnych, podwieszanych jest różnorodność kształtów i efektowny design.

Sufit napinany to rodzaj sufitu podwieszanego, który składa się tylko z profili umieszczonych, po obwodzie pomieszczenia oraz rozciągniętej pomiędzy nimi membrany sufitowej. To tak, jakby na ścianach, dookoła pokoju, zamontować karnisze i rozciągnąć między nimi materiał. Z tą różnicą, że zamiast tkaniny jest tu, idealnie gładka i równa, folia.

Do jego montażu nie są potrzebne stelaże, nie ma także konieczności wyniesienia mebli z pomieszczenia. W zasadzie należy jedynie przykręcić, do ścian, specjalne profile i rozciągnąć między nimi folię PVC. Dzięki temu cała instalacja trwa zaledwie kilka godzin.

Sufity napinane, dzięki swoim właściwościom mogą być zamontowane w każdym pomieszczeniu. Wygląda również bardzo efektownie. ystanie PVC we wszystkich pomieszczeniach, niezależnie od kondygnacji.

W związku z rosnącą konkurencją na tym rynku, czyli pojawianiem się kolejnych firm, ceny sufitów napinanych systematycznie spadają. Koszty ich montażu, w wersji podstawowej, nie odbiegają od kosztów, które są konieczne przy montowaniu sufitów podwieszanych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych