PARTNER PORTALU

Aranżacja wnętrza. Nadal modny beton

Moda w aranżacji wnętrz stale ewaluuje. Trendy, podobnie jak w modzie zmieniają się w zasadzie każdego roku. Są jednak element, które na popularności nie tracą, wśród nich możemy wymienić beton.

Autor: housemarket.pl 03 sierpnia 2017 13:12

Beton obecnie przeżywa swój renesans i jest powszechnie stosowany. Sztuka formowania betonu pozwala na znaczną dowolność także w przypadku formowania geometrii i struktury obiektu. Producenci produkują z tego materiału w zasadzie wszystko. W ich ofercie możemy znaleźć meble, wykończenie ścian, podłogi, dekoracje, a nawet takie elementy jak okap. 

Beton w architekturze najczęściej stosowany jest jako okładzina elewacyjna. Stanowi także ważną część wystroju wnętrz. Ostatecznie zaczął się pojawiać także w prywatnych domach, najczęściej pod postacią płyt na ścianach, a ostatnio nawet jako pełnowymiarowy mebel. Dzięki nurtowi w designie jakim są wnętrza industrialne, beton nie kojarzy się już wyłącznie z szarymi blokami na osiedlach. Wraz z wprowadzeniem go do wnętrz powstało pojęcie „beton dekoracyjny”. Architektoniczny beton, który wykorzystywany jest zarówno do stworzenia mebla, jak i do płyty ściennej, jest znacznie lżejszy niż tradycyjny beton, którego używa się przy wznoszeniu budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych