PARTNER PORTALU

Armatura to nie tylko "kropka nad i" aranżacji łazienki

Urządzając łazienkę, wiele uwagi poświęcamy takim elementom jak płytki czy ceramika sanitarna. Jednak aby stworzyć spójne stylistycznie i funkcjonalne wnętrze, nie można zapomnieć o pozostałych elementach jej wyposażenia. Armatura łazienkowa nie tylko stanowi wizualną „kropkę nad i” całej stylizacji, ale też przesądza o wygodzie codziennych czynności higienicznych. Jej dobór nie może więc być przypadkowy.

Autor: HouseMarket.pl 28 czerwca 2016 11:30

Dostępna na rynku oferta armatury łazienkowej jest niezwykle różnorodna i bogata w zaskakujące formy i nowoczesne usprawnienia techniczne. Możliwości aranżacyjne wydają się niemal nieograniczone. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu przeróżnych kształtów i funkcjonalności - radzą specjaliści firmy Invena, założonej przez Marka Kamińskiego, znanego na całym świecie polarnika.

Wielkość ma znaczenie

Różnorodność baterii łazienkowych nie wynika tylko z ich mniej lub bardziej ozdobnej formy, prostej lub zaokrąglonej linii. Zacząć należy od tego, że istnieje wiele typów baterii w zależności od liczby elementów i sposobu ich montażu, co ma bezpośredni wpływ nie tylko na wygląd, ale też wygodę użytkowania.

- W zależności od liczby otworów niezbędnych do montażu, mamy do czynienia z bateriami jedno-, dwu-, trzy- lub czterootworowymi. Biorąc natomiast pod uwagę miejsce instalacji, wyróżniamy baterie ścienne i stojące. Te drugie montuje się bezpośrednio na elementach ceramicznych lub na blacie. Decyzję o wyborze typu armatury warto więc podjąć na wczesnym etapie planowania wnętrza, jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych. Ma to szczególnie znaczenie w przypadku umywalkowych baterii podtynkowych. Wybierając rodzaj baterii, należy koniecznie rozważyć jej wielkość – zarówno pod względem całego pomieszczenia, jak też ceramiki, którą ma obsługiwać – podkreśla Monika Wojdak, Product Manager marki Invena.

W przypadku dużych, głębokich umywalek najlepiej sprawdzą się baterie podtynkowe ścienne lub wysokie baterie stojące o długiej wylewce, dobrane tak, by strumień kierowany był na środek i nie rozbijał się o ścianki umywalki. - Jeśli natomiast wyposażamy niewielką łazienkę lub wc, wybierzmy zwarte, kompaktowe baterie, które nie będą zawadzały i zapobiegną rozchlapywaniu się wody poza małą umywalkę – dodaje ekspertka.

Z praktycznego punktu widzenia

Wyposażenie łazienki ma swoje ściśle określone funkcje, dlatego dobierając poszczególne sprzęty, należy brać pod uwagę przede wszystkim ich niezawodność i komfort użytkowania. W przypadku armatury duży wpływ na jej funkcjonalność będzie miał mieszacz. Najlepiej wybrać baterię wyposażoną w wysokiej jakości mieszacz ceramiczny. Oglądając konkretny egzemplarz, zwróćmy uwagę, czy płynnie się porusza. - Przydatną funkcją jest mieszacz dwustopniowy, który pozwala dopasować strumień do aktualnych potrzeb i zapobiega nadmiernemu poborowi wody – radzi ekspert marki Invena.

Oszczędzanie wody to aspekt, który należy uwzględnić nie tylko z uwagi na ochronę środowiska, ale też bieżące wydatki z domowego budżetu. Ważną rolę odgrywa w tej kwestii aerator, który napowietrzając strumień wody, optycznie go powiększa.

Design dla każdego

Nowoczesne baterie łazienkowe łączą walory praktyczne z wyjątkowo estetycznym wyglądem. Jest to zasługa dobrej jakości materiałów, a także przykładania przez producentów dużej wagi do tworzenia dopracowanych projektów, odpowiadających najnowszym trendom aranżacyjnym. Wybór baterii pod względem wyglądu pozostaje tak naprawdę kwestią upodobań użytkowników – twierdzi ekspert marki Invena.

Stworzenie spójnej aranżacji ułatwiają serie produktów o tej samej formie. Znajdziemy wśród nich baterie umywalkowe, wannowe, bidetowe i prysznicowe. Wystarczy zdecydować się na jedną konkretną linię i wykorzystać jej elementy w poszczególnych zastosowaniach.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych