PARTNER PORTALU

Betonowe przestrzenie bez grama betonu?

Współczesne projekty architektoniczne i aranżacyjne bardzo często bazują na materiałach, które przyciągają wzrok surowym obliczem. Taki właśnie jest beton, z charakterystyczną dla niego strukturą i paletą barw opartą głównie na chłodnych szarościach.

Autor: Housemarket.pl 29 września 2015 11:20

Beton to bez wątpienia jeden z tych materiałów, które przez lata były niedoceniane i traktowane
z bardzo dużą rezerwą. Miał on bowiem opinię produktu nieeleganckiego i pozbawionego wyrazu. Dopiero nowa fala designu, oparta na minimalistycznych i modernistycznych wzorcach, przywróciła beton architektoniczny do łask. Okres dobrej passy tego materiału trwa do dziś, a wykonane z niego elementy spotkać można w przestrzeni publicznej, w prywatnych wnętrzach i na terenie wielu posesji. Przykładem są płyty EVO_2/E™ z oferty firmy Libet, wykonane z włoskiego gresu porcelanowego. W nowej kolekcji znaleźć można ponad 40 różnych wzorów, z czego 10 perfekcyjnie odwzorowuje kolorystykę, strukturę i minimalistyczną naturę betonowych płyt w różnych wariantach. W zależności od tonacji i pokrywającego płyty rysunku, podzielone zostały one na trzy grupy produktowe: LAB 21, MASHUP i OFFICINE.

Paleta barw obejmuje zarówno różne odcienie szarości (od jasnego Lab_fog po niemal czarny Gothic), jak i delikatne beże (Way) oraz brązy (Lab_mou). Dzięki temu płyty z efektem betonu wpiszą się w stylistykę każdej przestrzeni – od klasycznych koncepcji, po nowoczesne projekty aranżacyjne.

Wykonane z włoskiego gresu porcelanowego płyty to propozycja, która nadaje się do zastosowania w każdym miejscu i na każdej powierzchni. Dociekliwi inwestorzy mogą jednak zastanawiać się, dlaczego wybrać elementy o wyglądzie betonu, zamiast oryginalnego surowca? Produkty z linii Libet Ceramic charakteryzują się lepszymi właściwościami niż beton, dużo łatwiej utrzymać je w czystości, gdyż są prawie nienasiąkliwe. Ponadto ich powierzchnia nie rysuje się i nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Zdecydowanie prostszy jest również sposób montażu płyt i – w przypadku układania metodą suchą – demontażu nawierzchni. W przeciwieństwie do betonu, elementy z kolekcji EVO_2/E™ można układać każdym możliwym sposobem, jednak najprostszym i najwygodniejszym z nich jest montaż płyt na wspornikach. Takie rozwiązanie nie tylko zapewnia odpowiednią wentylację podłoża i odpływ wody do gruntu, ale również pozwala na poprowadzenie pod nawierzchnią dowolnej instalacji.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie płyt w domowych wnętrzach, np. jako ozdobę ściany w salonie, posadzkę w kuchni czy też sposób wykończenia schodów. „Betonowy” akcent z pewnością doda pomieszczeniom charakteru i będzie doskonałym tłem dla mebli, miękkich dywanów oraz innych elementów dekoracyjnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych