PARTNER PORTALU

Blat w kuchni - pomysły na oświetlenie

Oświetlenie nad blatem w kuchni może być estetycznie schowane w półkach lub wyeksponowane, pełniąc rolę ważnego elementu dekoracyjnego.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Publikator - dobrzemieszkaj.pl 25 kwietnia 2016 16:31

Blat bez obaw możemy nazwać centrum całej kuchni i nie będzie to przesada. Tutaj przygotowujemy wszystkie posiłki - czy to ciachając warzywa na sałatkę, czy gotując obiad na płycie grzewczej. Tutaj również zmywamy naczynia po jedzeniu, gotujemy wodę, mielimy bądź zaparzamy kawę. Tak eksploatowana powierzchnia musi być odpowiednio oświetlona, abyśmy mogli swobodnie wykonywać wszystkie te czynności. 

Oświetlenie nad blatem w kuchni przybierać może różne formy. W przypadku, gdy w kuchni zrezygnowaliśmy z górnej zabudowy, wystarczy nam oświetlenie zamontowane w suficie w równoległej linii do blatu kuchennego.

Zazwyczaj jednak decydujemy się na szafki górne - wtedy dodatkowo powinniśmy posiłkować się oświetleniem zamocowanym pod szafkami lub w spodach mebli. Najczęściej wybieranymi wariantami są halogeny lub paski z niewielkimi lampkami led. Te drugie pozwalają efektownie podświetlić zabudowę pasem światła, stworzonym przez zlewające się w jedną powierzchnię poszczególne, jasne punkciki. 

Choć głównym powodem doświetlenia blatu oddzielnym oświetleniem są kwestie praktyczne, może ono pełnić także rolę pełnoprawnego elementu dekoracyjnego - czy to w postaci wspomnianych świetlnych pasów, czy też w formie eleganckich wiszących lamp.

Zobaczcie, jak pięknie można wykonać ten niepozorny element aranżacji kuchni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych