PARTNER PORTALU

Ciepły prysznic na dotknięcie dłoni

Samozamykająca armatura prysznicowa to praktyczne rozwiązanie wszędzie, gdzie z łazienki korzysta na co dzień wiele osób. Jest estetyczna, łatwa w obsłudze i trwała.

Autor: HouseMarket.pl 01 grudnia 2015 11:10

Podtynkowe natryski Schell w technologii CVD Touch oferują coś więcej – podwyższony komfort użytkowania, inteligentne funkcje oszczędzania i ergonomiczny design.

Innowacyjna technologia CVD Touch to odpowiedź na rosnące wymagania w zakresie armatury stosowanej w budownictwie komercyjnym. Została zaprojektowana w szczególności z przeznaczeniem do luksusowych obiektów SPA i hoteli o wysokim standardzie. Oprócz tradycyjnego mechanizmu samozamykającego, który odcina dopływ wody po określonym czasie od uruchomienia, rozwiązanie oferuje dodatkowe funkcje zapewniające komfort użytkowania i oszczędność wody.

Elegancka płyta przyciskowa kryje inteligentny mechanizm start-stop pozwalający na uruchomienie i zamknięcie wypływu wody jednym dotknięciem palca. Elektroniczny moduł pobiera mało energii i jest wyjątkowo łatwy w regulacji oraz serwisowaniu.

Oszczędność dająca komfort

Technologia CVD Touch różni się od zwykłych produktów w technologii piezoelektrycznej ulepszonym rozwiązaniem sensorów, wysoką trwałością oraz niskimi kosztami utrzymania. Wyjątkowy komfort użytkowania wynika z faktu, że do uruchomienia wypływu wody wystarczy już niewielki nacisk.

W zależności od indywidualnych potrzeb czas wypływu wody można ustawić w szerokim zakresie od 10 do nawet 360 sekund. Natrysk można również w każdej chwili zamknąć lub ponownie uruchomić, dzięki specjalnej funkcji start-stop.

Armatura z termostatem pozwala na wygodne regulowanie temperatury wody za pomocą funkcjonalnego pokrętła. Elektronika zastosowana w płytach przyciskowych CVD Touch pobiera wyjątkowo mało energii. W modelach zasilanych baterią alkaliczną ulega ona wyczerpaniu dopiero po pięciu latach przy założeniu 150 uruchomień dziennie. Dla porównania w armaturze z przyciskiem piezoelektrycznym baterię należy wymienić już po dwóch latach.

Wybierz najlepszy program

Elektronika CVD Touch umożliwia wprowadzanie indywidualnych ustawień, dzięki czemu można optymalne dopasować funkcje armatury, w zależności od budowy instalacji, sposobu użytkowania czy potrzeb użytkowników. Na przykład istnieje możliwość dostosowania funkcji płukania antystagnacyjnego do długości i średnicy instalacji.

Przy ustawieniach fabrycznych uruchamia się ono co 24 godziny na 20 sekund, jednak istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia częstotliwości i czasu jego trwania. Można również określić siłę, jaka jest potrzebna do uruchomienia prysznica. Indywidualne nastawy są wprowadzane za pomocą oprogramowania eSCHELL.

Wystarczy podłączyć moduł do komputera za pomocą specjalnego przewodu z końcówką USB z jednej i wtyczką CVD Touch z drugiej strony. Moduł sygnalizuje połączenie za pomocą diody LED. Dodatkową zaletą komputerowego programowania armatury jest możliwość szybkiego wykrywania usterek instalacji, jak na przykład awaria zaworu elektromagnetycznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych