PARTNER PORTALU

Do ocieplania poddaszy najlepiej podchodzić kompleksowo

Dwuwarstwowe ocieplenie daje bardzo dobre efekty izolacyjności termicznej, akustycznej oraz pojemności cieplnej przegrody.

Autor: housemarket.pl 06 maja 2015 15:29

Optymalnym rozwiązaniem do termoizolacji poddaszy są produkty ze skalnej wełny. Ocieplenie wykonane za pomocą mat Toprock Super i płyt Superrock zagwarantuje komfort termiczny poddasza przez cały rok oraz znaczące oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Pierwszy z materiałów sprzedawany jest w formie zrolowanych mat, drugi - w postaci płyt. Zastosowane razem tworzą rozwiązanie do ocieplania stropodachów i poddaszy, który pozwala utrzymać optymalną temperaturę bez względu na porę roku.

- Wybór energooszczędnego ocieplenia poddasza użytkowego to jedna z ważniejszych decyzji, gdyż eksploatacja domu będzie trwać długie lata, a energooszczędna izolacja to zawsze użycie dwóch warstw. Pierwszą warstwę ocieplenia poddasza układa się między drewnianymi elementami konstrukcji dachu. Z odcinków o długości do 6m docina się kawałki o 1,5-2 cm szersze od odległości w świetle między krokwiami. Taki naddatek i sprężystość skalnej wełny pozwalają na wykorzystanie sił tarcia i samodzielne utrzymywanie się tak dociętego ocieplenia poddasza między nimi - mówi Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny Rockwool Polska. - Drugą warstwę ocieplenia poddasza układa się między spodem krokwi a okładzinami poddasza, np. płytami gipsowo-kartonowymi lub boazerią. Ruszt stalowy (np. z profili typu U) odsuwa się poniżej spodu krokwi najczęściej o 5–15 cm, stosując wieszaki stalowe lub klocki drewniane. Druga warstwa ocieplenia poddasza ułożona pod krokwiami eliminuje podłużne mostki termiczne, jakimi są krokwie, jętki czy kleszcze drewnianej więźby dachowej.

Dwuwarstwowe ocieplenie daje bardzo dobre efekty izolacyjności termicznej, akustycznej oraz pojemności cieplnej przegrody. Dzięki dużej gęstości produkty te pochłaniają hałas z zewnątrz, jak również zachowują stabilność wymiarową. Wełna skalna posiada także właściwości paroprzepuszczalne, pozwalające utrzymać przyjemny i zdrowy mikroklimat w budynku oraz uniknąć gromadzenia się wilgoci.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych