PARTNER PORTALU

Dom wyposażony w nowoczesne technologie - to rosnący trend

Rozwojowi polskiego rynku inteligentnych technologii sprzyja wzrost liczby inwestycji i coraz większa świadomość polskich klientów. Wkrótce nie tylko budynki komercyjne będą wyposażane standardowo w inteligentne rozwiązania.

Autor: Housemarket.pl 29 października 2015 09:34

- W Polsce w ostatnich latach powstaje wiele nowych inwestycji. Wystarczy popatrzeć jak szybko zmienia się krajobraz największych polskich miast. Szczególnie dynamiczny jest rynek nieruchomości komercyjnych. Większość nowo powstających obiektów to efekt pracy zagranicznych lub międzynarodowych inwestorów, a ci są już świadomi możliwości współczesnej technologii. Nowe biurowce czy luksusowe apartamentowce są w standardzie wyposażane w systemy automatyki. Duże deweloperskie firmy zatrudniają ekspertów do doboru odpowiednich rozwiązań. To stwarza możliwości realizacji bardzo złożonych i zaawansowanych technologicznie systemów - podkreśla Daniel Welfel, dyrektor Andrew Lucas London.

A jak wygląda to w wypadku klientów indywidualnych i ich domów lub apartamentów?

Polacy szybko przyswajają sobie technologiczne nowinki. Coraz więcej podróżujemy, mamy więc okazje obserwować jak urządzane i w co wyposażane są nowoczesne budynki w innych krajach. Nie da się także ukryć, że rosną nasze wymagania odnośnie standardu i stylu życia. Zamożni Polacy potrafią oczekiwać rozwiązań na światowym poziomie.

- Choć trudno porównywać Polskę do krajów Europy Zachodniej, zrealizowaliśmy tu już kilka dużych, prestiżowych projektów, które mogą swobodnie konkurować z najlepszymi realizacjami na świecie. I choć naszym klientom zależy w większości na dyskrecji i nie możemy ujawniać informacji o tych realizacjach, możecie mi Państwo uwierzyć, że nie brakuje im rozmachu i fantazji - mówi Daniel Welfel. - Inwestorzy prywatni poszukują czegoś co uczyni ich dom nie tylko wygodnym, energooszczędnym czy bezpiecznym, ale także wyjątkowym. Dlatego w wielu tego rodzaju realizacjach pojawia się coś niestandardowego, coś co jest dla nas wyzwaniem. Zresztą nasze realizacje, zarówno w Polsce jaki i za granicą, to przede wszystkim prywatne rezydencje, domy i apartamenty, choć stworzyliśmy także kilka prestiżowych biur dla właścicieli i zarządów znanych firm - dodaje.

Kiedy można spodziewać się szerszego upowszechnienia rozwiązań inteligentnej automatyki domowej w Polsce? Daniel Welfel przypuszcza, że stanie się to w ciągu najbliższych lat. Z raportu  firmy ABI Research wynika, że co roku sprzedawanych jest około 2 mln systemów automatyki domowej. W roku 2016 liczba ta ma wzrosnąć do 12 mln. Czy ten sześciokrotny wzrost czeka także polski rynek? - To globalna prognoza, ale w Polsce również możemy spodziewać się rosnącego popytu na nowoczesne technologie budynków inteligentnych - ocenia Welfel.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych