PARTNER PORTALU

Domy z bali tworzą zdrowy mikroklimat

Wielu rodziców każdego dnia zmaga się z infekcjami lub alergią swoich dzieci, wydając przy tym niemałe pieniądze na leki. Alternatywą może być medycyna naturalna albo zamieszkanie w domu z bali. Sosny, z których są produkowane mają wyjątkowo pozytywny wpływ na zdrowie.

Autor: HouseMarket.pl 20 lutego 2017 11:31

Już za panowania cesarza Shen Nunga (ok. 3 tys. lat p.n.e.) w Chinach istniał obrzęd picia herbaty pod sosną, by oddać cześć zamieszkującemu w niej duchowi. W Polsce od niepamiętnych czasów właśnie temu drzewu przypisywano magiczne i uzdrawiające moce. Współczesna medycyna bardzo ceni sobie właściwości zdrowotne syropów i olejków sosnowych, które są doskonałe na wszelkie dolegliwości układu oddechowego.

Działają też bakteriobójczo, moczopędnie, wykrztuśnie i poprawiają metabolizm. Naturalne kuracje sosnowymi ekstraktami są zalecane szczególnie małym dzieciom, których organizmy są podatne na rozmaite infekcje, a stosowanie antybiotyków nie jest dla nich korzystne ze względu na możliwe skutki uboczne. 

Leczenie drzewami

Badania dowodzą, że bezpośrednie obcowanie z energią pochodzącą z sosny wpływa antydepresyjnie, a także leczy bóle głowy, zaburzenia krążenia oraz schorzenia reumatyczne. Zdaniem niemieckiego przyrodnika Manfreda Himmela od wielu lat zajmującego się dendroterapią, może ona przyczynić się do całkowitego wyzdrowienia z poważnych chorób lub przyśpieszyć proces leczenia prowadzonego konwencjonalnymi metodami.

W wielu krajach drzewoterapia jest wykorzystywana w leczeniu autyzmu, depresji, a nawet niepełnosprawności. Badania Japończyków przeprowadzone pod koniec lat 90. udowodniły, że nawet krótkotrwałe przebywanie w lesie, powoduje spadek hormonu stresu, wzmacnia układ odpornościowy i pobudza organizm do regeneracji. Zalecane jest przytulanie się do drzew w celu pobierania z nich dobroczynnej energii. 

Zdrowie wprost z bali

Nie tylko medycyna naturalna zauważa zdrowotny wpływ sosny. Fiński Instytut Kontio Healthy Living na podstawie wieloletnich badań dowiódł, że pozytywne działanie na nasze organizmy ma także bezpośredni kontakt z już przetworzonym drewnem sosnowym, zastosowanym na przykład we wnętrzach mieszkalnych.

Bardzo ważną cechą wpływającą korzystnie na zdrowie alergików, a zwłaszcza na małe dzieci, są między innymi jego właściwości elektrostatyczne. Drewno sosnowe nie kumuluje kurzu na swojej powierzchni i nie powoduje jego unoszenia w powietrzu. Idealną możliwość obcowania z drewnem mamy mieszkając w domu z bali, zwłaszcza że we wnętrzach spędzamy nawet 90 proc. naszego wolnego czasu. Według badań przeprowadzonych przez Kontio, domy z sosnowych bali zapewniają wyjątkowo dobre powietrze, tworzą zdrowy mikroklimat i pozwalają regulować ciepło.

Masywne drewno sosen północnych wykazuje naturalne zdolności absorpcji wilgoci z powietrza w momentach, kiedy jest jej nadmiar, a następnie uwalniania, gdy jej poziom spada. Zapewnia to stały poziom wilgoci w optymalnym dla człowieka zakresie – pomiędzy 30 proc. a 55 proc. Ściany z bali sosnowych gwarantują też utrzymującą się na niezmiennym poziomie temperaturę wnętrz bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz.

Dom pozostaje przyjemnie chłodny latem i odpowiednio ciepły zimą. Ten fakt ma ogromny wpływ na zdrowie naszych dzieci, ale też nasze. Dodatkowe korzyści płyną z naturalnych właściwości antybakteryjnych drewna. Sosna, która rośnie na dalekiej północy, jest wyposażona w mechanizm pomagający jej naturalnie zwalczać wszelkie szkodliwe drobnoustroje i grzyby.

Dodatkowo gładkie powierzchnie drewnianych ścian pozwalają utrzymać je w czystości, a drewno używane do produkcji bali nie uwalnia żadnych szkodliwych cząstek ani substancji. Wszystko to sprawia, że zamieszkanie w domu z bali sosnowych - korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. To idealne otoczenia do wychowania dzieci!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych