PARTNER PORTALU

Drzwi dopasowane do biorytmu człowieka

Światło jest jednym z najważniejszych czynników wywierających wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Nasz cykl dobowy reguluje światło słoneczne. Ogromne znaczenie ma również sztuczne oświetlenie, które decyduje o naszym nastroju czy zdolności do koncentracji.

Autor: HouseMarket.pl 07 marca 2016 12:29

Firma Raumplus wprowadziła drzwi przesuwne wyposażone w zintegrowane oświetlenie ledowe, które można dopasować do własnego rytmu dnia i nastroju.  Drzwi S1200 LED marki Raumplus służą do zamknięcia szafy oraz do przedzielania pomieszczeń. Nową wersję wyposażoną w regulowane oświetlenie ledowe, premierowo zaprezentowano na IMM 2016.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu można zamienić charakter wnętrza, a równocześnie wpływać na samopoczucie. W zaprojektowanym przez Nane-Sophie Bergmann modelu barwa i natężenie światła zmieniane jest dowolnie przez użytkownika. Oświetlenie w drzwiach S1200 LED można również dostosować do własnego rytmu dnia. Niebieskawa barwa pojawiająca się około południa wpływa pozytywnie na koncentrację.

Natomiast żółte światło o zachodzie słońca spowalnia biorytm i pomaga odpocząć. Wygodne sterowanie kolorem i natężeniem światła odbywa się za pomocą pilota lub przez aplikację na smartfona. Umieszczone w ramie drzwi punkty ledowe zasilane są z sieci zainstalowanej w górnym torze jezdnym. Maksymalny wymiar skrzydła wynosi 350 x 180 cm, drzwi wyposażone są w dolny lub górny układ jezdny. Wypełnienie cienkiej aluminiowej ramy dobierane jest indywidualnie – dostępnych jest kilkanaście rodzajów szkła lub płyta.

W grudniu 2015 system drzwi przesuwanych S1200 zdobył nagrodę „2016 Iconic Award” przyznawaną przez Niemiecką Radę Wzornictwa z siedzibą we Frankfurcie. Model będzie dostępny na polskim rynku w drugiej połowie roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych