PARTNER PORTALU

Duch we wnętrzu, czyli drzwi przesuwane

System przesuwny dobrze sprawdzi się w przypadku drzwi do łazienki, garderoby, spiżarni czy schowka. Dyskretnie rozdziela strefy między pomieszczeniem głównym a pomocniczym.

Autor: HouseMarket.pl 31 marca 2016 14:56

Częstym mankamentem systemów drzwi przesuwnych jest również nietrwała, mało stabilna konstrukcja, która skutkuje m.in. odchyleniami podczas przesuwania i towarzyszącym temu nieprzyjemnym hałasem. W przypadku systemu drzwi przesuwnych chowanych w ścianie dużym problemem jest również kwestia utrzymania czystości. Wnęka drzwiowa w ścianie staje się miejscem, w którym zbiera się kurz i brud.

Renomowany producent drzwi PIU Design stworzył naścienny system przesuwny Duch, który stanowi odpowiedź na najczęstsze problemy związane z drzwiami przesuwnymi. Jest to unikatowe rozwiązanie, w którym prowadnica ukryta została w skrzydle drzwiowym. Dzięki temu mamy wrażenie, że drzwi podczas zamykania i otwierania płyną po płaszczyźnie ściany.

Od strony funkcjonalnej, punktem wyjścia jest autorska, stabilna konstrukcja aluminiowa, która bardzo pewnie trzyma skrzydło drzwiowe. Duch wyposażony jest w ergonomiczny mechanizm jezdny, dzięki któremu skrzydło przesuwa się bardzo płynnie. System marki PIU Design jest naścienny, co oznacza, że może być stosowany zarówno przy ścianach murowanych, jak i lekkich konstrukcjach gipsowo-kartonowych.

Producent zadbał o dużą elastyczność pod względem rozmiarów skrzydła, które może mieć wysokość od 206 do nawet 260 centymetrów oraz szerokość do 120 cm. Szerokość i wysokość skrzydła musi być minimum 10 centymetrów większa od rozmiarów otworu drzwiowego. Skrzydło wykonane jest w autorskiej technologii Aluminium Design, dzięki czemu jest lekkie i odporne na odkształcenia. Skrzydło w konstrukcji aluminiowej wykończone jest eleganckim aluminiowym felcem, który zamówić można w zróżnicowanej kolorystyce oraz stopniu wykończenia –anodowanym, szczotkowanym lub lakierowanym w kolorystyce RAL.

Nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość wykończenia powierzchni drzwi szeroką gamą materiałów dekoracyjnych (tym samym lub różnymi materiałami z obu stron). W zależności od charakteru i stylistyki wnętrza, skrzydło może zostać pokryte lakierem z palety NCS, włoskim akrylem, szkłem typu Lacobel, spiekiem kwarcowym, płytą fornirowaną, filcem czy laminatem.

System przesuwny szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku drzwi do łazienki, garderoby, spiżarni czy schowka. Dyskretnie rozdziela strefy między pomieszczeniem głównym a pomocniczym np. między sypialnią a garderobą lub kuchnią a spiżarnią. Jednocześnie jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Wykończenie powierzchni skrzydła lustrem sprawi, że Duch może pełnić dodatkowe funkcje praktyczne np. być towarzyszem kobiety podczas porannego makijażu lub przymierzania kreacji. Zastosowanie na powierzchni drzwi grafiki może uczynić z nich rodzaj mobilnego obrazu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych