PARTNER PORTALU

Dyskretna elegancja nowych drzwi PIU Design

Drzwi z kolekcji Modern i Graf zaprojektowane przez projektanta Tomasza Augustyniaka to synonim wyrafinowanego wzornictwa w szlachetnej odsłonie. Połączenie inspiracji okresu międzywojennego, naturalnej skóry i technicznego aluminium zaowocowało elegancką formą.

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2016 15:34

Dwudziestolecie międzywojenne to okres niezwykły dla światowej sztuki, architektury i designu. To właśnie wtedy świat zachwycił się Art Deco czy Bauhasem. Wzornictwo oparte na geometrii, dążeniu do syntetycznego ujmowania form oraz poszukiwaniu piękna w funkcji przedmiotu użytkowego to założenia, które nie straciły na aktualności.

Dzięki temu dziedzictwo tego okresu jest obecne w projektach najlepszych światowych projektantów. Inspiracji międzywojennych można szukać w najnowszym projekcie Tomasza Augustyniaka, który dla marki PIU Design przygotował autorską kolekcję drzwi.

Wzory o nazwach MODERN i GRAF z serii Aluminium Line Skóra, stanowią współczesną interpretację głównych tez projektowych okresu międzywojennego. MODERN to wysublimowany geometryczny wzór występujący w jednolitej lub kontrastowej wersji kolorystycznej. GRAF to układ jednobarwnych prostokątów wyróżnionych za sprawą delikatnych przeszyć.

Projektant zadbał o godny materiał wykończeniowy, który odpowiednio podkreślił elegancję drzwi PIU Design. Tomasz Augustyniak postawił na naturalną skórę z holenderskiej manufaktury Alphenberg, która wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem. Naturalna skóra jest jednym z najbardziej ekskluzywnych materiałów wykorzystywanych w modzie, designie i aranżacji wnętrz. Drzwi (ale również ściany) pokryte skórą, wykończone aluminium anodowanym lub szczotkowanym to elegancja i bezpretensjonalny szyk we wnętrzu.

Drzwi MODERN lub GRAF z serii Aluminium Line Skóra mogą stać się samodzielną ozdobą wnętrza lub ukrytym elementem ściany całkowicie wykończonej skórą w jednym z odcieni zastosowanych na drzwiach. Projekty Tomasza Augustyniaka stanowią bardzo uniwersalną propozycję zarówno dla nowoczesnych przestrzeni, loftów jak i wnętrz klasycyzujących.

- Ideą przewodnią podczas pracy nad projektem dla PIU Design było dla mnie połączenie naturalnego, niepowtarzalnego materiału jakim jest skóra z technicznym, chłodnym tworzywem czyli aluminium. Mimo pozornych kontrastów te dwa materiały potrafią doskonale ze sobą współpracować. Aluminiowa konstrukcja drzwi PIU Design stanowi nośnik, a zarazem wyznaczenie granic dla skórzanej kompozycji. Pod względem materiałowym źródłem inspiracji była dla mnie naturalna skóra z jej przebarwieniami, strukturą, niepowtarzalnością. Duże znaczenie miało dla mnie, że wygląd skóry jest zmienny w czasie, pięknie się ona starzeje i z upływem lat nabiera charakteru - tłumaczy Tomasz Augustyniak.

Drzwi PIU Design z kolekcji Modern i Graf to nie tylko efektowne wykończenie, ale i innowacyjna technologia produkcji skrzydła i ościeżnicy, nad którą marka PIU Design pracowała kilka lat. Są to drzwi o wysokości od 240 do nawet 280 cm, w aluminiowej konstrukcji ościeżnicy i skrzydła drzwiowego. Produkt dostępny jest w dwóch szerokościach – 80 i 90 cm.

Elementem wyróżniającym system są: pięciokomorowy pogrubiony profil ościeżnicy ukrytej w ścianie i niewidoczne wszystkie elementy uzupełniające. Skrzydło w aluminiowej konstrukcji jest lekkie i zlicowane ze ścianą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych