PARTNER PORTALU

Ekologiczna innowacja – Laminam z systemem Hydrotect

Innowacyjne i jednocześnie proekologiczne rozwiązania we współczesnym budownictwie są na wagę złota. Marka Laminam idzie o krok dalej i oferuje płyty ze spieków kwarcowych, które dzięki powłoce Hydrotect nie tylko są przyjazne dla środowiska, lecz robią znacznie więcej – oczyszczają powietrze.

Autor: HouseMarket.pl 08 stycznia 2018 16:47

Niektóre produkty do wykończenia i wyposażenia mieszkań czy domów potrafią zmienić codzienność. Tak jest w przypadku nowości od włoskiej marki Laminam – spieków kwarcowych, które zostały pokryte powłoką Hydrotect. Dzięki niej płyty zyskują samoczyszczące się właściwości, zastosowane wewnątrz pomieszczeń są antybakteryjne i niwelują nieprzyjemne zapachy, a na zewnątrz – oczyszczają powietrze. To sprawia, że spieki z systemem Hydrotect nie tylko ułatwiają życie ich użytkownikom i są w stanie sprostać najwyższym proekologicznym normom, lecz także w znaczny sposób poprawiają jakość środowiska, w którym są wykorzystywane.

Unikalna technologia i naturalne minerały użyte do produkcji płyt ze spieków kwarcowych sprawiają, że są całkowicie ekologiczne, a dzięki powłoce Hydrotect wyjątkowo higieniczne. Sprawdzą się one doskonale na elewacjach budynków – zarówno prywatnych domów, jak i publicznych obiektów. Płyty pokryte powłoką Hydrotect mają właściwości hydrofilowe, dzięki czemu podczas opadów deszczu zanieczyszczenia i brud są zmywane z powierzchni płyt. Ale to co wyróżnia technologię Hydrotect najbardziej, to jej wpływ na środowisko. Zawiera ona dwutlenek tytanu, który pod wpływem działania promieni ultrafioletowych (wytwarzanych zarówno przez światło słoneczne, jak i sztuczne źródła) wywołuje reakcję fotokatalityczną powodującą wydzielanie się aktywnego tlenu. Szkodliwe substancje, które wchodzą w kontakt z aktywnym tlenem, od razu są neutralizowane. Proces ten powoduje nie tylko samooczyszczanie się materiałów, lecz także poprawia jakość powietrza, m.in. usuwając tlenki azotu pochodzące ze spalin. Budynek pokryty płytami z systemem Hydrotect o powierzchni 150 mkw. oczyszcza taką samą ilość powietrza, jak zalesiona działka o wielkości 4 kortów tenisowych, czyli 1 tys. mkw. Jest to zatem idealny sposób na zadbanie o środowisko i otoczenie.

Spieki kwarcowe Laminam z powłoką Hydrotect odnajdą się również we wnętrzach. Dzięki swoim antybakteryjnym właściwościom zapobiegają rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii oraz eliminują nieprzyjemne zapachy. To wszystko sprawia, że spieki z powłoką Hydrotect są doskonałym rozwiązaniem zarówno do domów prywatnych, jak i miejsc o zaostrzonym rygorze higienicznym – jak szpitale czy inne budynki użyteczności publicznej.

Płyty ze spieków kwarcowych z innowacyjnym systemem samoczyszczącym Hydrotect powstały dzięki ścisłej współpracy włoskiej marki Laminam z japońską firmą TOTO – liderem rozwiązań łazienkowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych