PARTNER PORTALU

Eleganckie i komfortowe drzwi tarasowe

Nowoczesne drzwi tarasowe pozwalają harmonijnie połączyć wnętrze domu z otoczeniem. Stanowią również efektowną ozdobę budynku. Za sprawą mody na przeszklone elewacje, montowane są obecnie nie tylko w salonach, ale również w sypialniach, kuchniach i jadalniach.

Autor: HouseMarket.pl 01 czerwca 2017 14:17

We współczesnych domach tarasy stanowią przedłużenie wnętrz. Służą jako miejsce do wypoczynku i rodzinnych spotkań. By jak najpełniej zintegrować je z pomieszczeniami, nierzadko stosuje się przeszklenia na całą długość i wysokość ściany. W efekcie zaciera się granica między tym, co wewnątrz i na zewnątrz. Wybierając drzwi tarasowe należy uwzględnić maksymalne wymiary, które można uzyskać przy użyciu danego systemu. Warto również wziąć pod uwagę parametry izolacyjności cieplnej oraz rozwiązania poprawiające wygodę użytkowania.

Nieograniczona przestrzeń

W budynkach z dużymi przeszkleniami idealnie sprawdzają się drzwi podnoszono-przesuwne. Można je wykonać w znacznie większych rozmiarach niż klasyczne modele rozwierne. Dzięki temu zapewniają niezakłócony widok i tworzą wrażenie otwartej przestrzeni. Jednocześnie nadają wnętrzom i elewacji budynku nowoczesny, ekskluzywny wygląd.

W systemie podnoszono-przesuwnym skrzydło przesuwa się równolegle względem drugiego. Dzięki temu po otwarciu nie zabiera miejsca we wnętrzu, umożliwiając dowolne aranżowanie pomieszczeń.

- Maksymalny rozmiar skrzydła zależy od rodzaju materiału użytego do produkcji ram. Znaczną swobodę projektowania dużych, panoramicznych przeszkleń zapewnia drewno. Pojedyncze skrzydło osiąga do 3,33 m szerokości i 2,80 m wysokości. W systemie podnoszono-przesuwnym można wykonać szklane ściany o długości niemal 20 m. Różnorodne warianty układu skrzydeł pozwalają na dobór odpowiedniego sposobu otwierania, dopasowanego do potrzeb mieszkańców i projektu budynku. Wyjście na taras może mieć szerokość nawet 12 m. Poza drzwiami przesuwanymi w jednej płaszczyźnie dostępny jest model narożny z ruchomym słupkiem, co oznacza że możemy rozsunąć całe naroże pomieszczenia zyskując niezwykłą przestrzeń – mówi Radosław Dąbrowski, dyrektor serwisu i obsługi producentów domów Inwido Polska, do której należy marka Sokółka Okna i Drzwi.

Inny często stosowany rodzaj to drzwi rozwierne. Nadają się one do mniejszych przeszkleń. Pojedyncze skrzydło osiąga w tym przypadku do 2,80 m wysokości 1,20 m szerokości. Drzwi rozwierne występują w wersji jedno– lub dwuskrzydłowej. Te drugie mogą mieć zainstalowany między skrzydłami słupek stały bądź ruchomy. Przy słupku stałym każde skrzydło otwiera się niezależne. Dodatkowo wzmacnia on konstrukcję, jednak pozostaje w świetle otworu po otwarciu drzwi. Słupek ruchomy stanowi element konstrukcyjny jednego ze skrzydeł i otwiera się razem z nim, co zapewnia niczym niezakłócone wyjście na zewnątrz.

Komfort i wygoda

- Istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi tarasowych, są okucia. Zapewniają one lekkie i płynne otwieranie oraz zamykanie skrzydeł. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przeszkleń o dużych rozmiarach. Od jakości okuć zależy również długoletnie i sprawne działanie drzwi. Nowoczesne okucia mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, które zwiększają komfort użytkowania. Wygodnym rozwiązaniem jest również niski próg. W systemie podnoszono-przesuwnym stanowi on standardowe wyposażenie. Można go zastosować także w tradycyjnych drzwiach rozwiernych – mówi Marek Aniśko, kierownik ds. sprzedaży krajowej Inwido Polska.

Drzwi podnoszono-przesuwne pomimo dużych gabarytów i sporej wagi, która może dochodzić do 400 kg dla jednego skrzydła, poruszają się lekko i cicho. Można je przesunąć nawet jedną ręką. Dla większego komfortu użytkowania drzwi mogą być w pełni automatyczne. Wówczas sterowanie odbywa się za pomocą pilota lub klawisza umieszczonego w klamce.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych