PARTNER PORTALU

Forum Dobrego Designu: W biurze jak w domu

O organizacji przestrzeni do pracy i o tym, w jaki sposób rozwój technologii przyczynił się do mobilności miejsc pracy dyskutowali uczestnicy III Forum Dobrego Designu.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: DobrzeMieszkaj.pl 11 grudnia 2015 16:10

Rozwój technologii zmienił strukturę pracy. Coraz częściej pracujemy zdalnie. Widać także, że chcemy, aby strefa pracy jak najbardziej przypominała dom. Ta granica coraz bardziej się zaciera. Rozwój technologii wpłynął również na sposób i jakość naszej pracy. Dzięki internetowi możemy pracować z ludźmi, którzy są bardzo oddaleni. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Można nawet mówić o globalnym rozwoju rynku pracy – powiedział Bogusław Barnaś, architekt, projektant, nauczyciel akademicki.

O zacieraniu się granic biuro-dom mówiła Katarzyna Zalass, współwłaścicielka jednego z pierwszych coworkingów w Polsce. Często mamy do czynienia z całkowitym zatarciem granicy między pracą a domem. Bywa tak, że człowiek kończy pracę o 3 nad ranem i nie wie czy jest jeszcze w pracy czy już w domu.

O wyborze miejsca pracy mówił z kolei Jan Sukiennik, architekt, właściciel pracowni projektowej 307kilo: Wybór miejsca pracy zależy także od rodzaju pracy, którą wykonuję. Gdy akurat robię coś wymagającego skupienia staram się izolować i znaleźć jak najbardziej ciche i samotne miejsce. Gdy moje zajęcie wymaga kontaktu z innymi ludźmi, nie ma problemu, żeby pracować w kawiarni czy innym tego typu miejscu. Piotr Wełniak dodał natomiast, że praca indywidualna wymaga innych przestrzeni niż praca zespołowa. Generalizując, można pracować wszędzie. Moim zdaniem w interesie każdego właściciela sklepu, kawiarni czy innego tego typu miejsca jest to, by przebywali w nim ludzie. Jak najwięcej ludzi – podsumował Jan Sukiennik.

Widać wyraźnie, nawet na przykładzie zgromadzonych tu osób, że rośnie tendencja do pracy w domu. Jak zatem producenci mebli biurowych reagują na te dane? – zapytał moderator.

Pomimo tego, że te przestrzenie (biurowa i domowa) się przenikają, nas jako producenta obowiązują przepisy. Przepisy dotyczące przestrzeni biurowych są dużo bardziej restrykcyjne niż te odnoszące się do wyposażenia domu. Pomimo tego możemy stwierdzić, że na rynku jest coraz więcej „udomowionych” mebli biurowych, które do niedawna postrzegane były jako dość sztywne i formalne. Warto jednak pamiętać, że są one o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia – odpowiedziała Aleksandra Krawsz, marketing & PR manager, Kinnarps Polska.

Więcej na DobrzeMieszkaj.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych