PARTNER PORTALU

Gdy telewizor jest epicentrum salonu

Współczesne telewizory przypominają płaskorzeźbę, obraz, a niektóre modele nawet lustro. Nowoczesny design ekranu w połączeniu ze stylową zabudową półek i szafek na wysoki połysk spowodują, że ekran stanie się epicentrum całego salonu.

Autor: HouseMarket.pl 26 listopada 2015 12:28

Na kącik RTV najlepiej nadają się miejsca z niewielką ilością światła dziennego lub z możliwością mocnego przyciemnienia okien. W salonach z dużymi oknami warto zadbać więc o rolety z grubszego materiału.

Nie umieszczajmy telewizora zbyt blisko kaloryferów i kominków ponieważ te źródła ciepła mogą negatywnie wpłynąć na stan techniczny sprzętu. Nie jest wskazane także wieszanie go na ścianie, która jest w przejściu między pomieszczeniami. Częste przechodzenie domowników przed ekranem lub tuż obok nie pozwala skupić uwagi i odbiera przyjemność z oglądania.

- Jeśli chcemy wyeksponować telewizor możemy pomalować na inny kolor ścianę, na której wisi lub umieścić go w większej wnęce z dodatkowym podświetleniem. Z kolei odciągnięcie uwagi od dużego ekranu uzyskamy wieszając na sąsiedniej ścianie duży obraz lub lustro. Zapewni to wizualną równowagę w tej przestrzeni – radzi Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert sieci salonów Agata.

Współczesne telewizory przypominają płaskorzeźbę, obraz, a niektóre modele nawet lustro. Nowoczesny design ekranu w połączeniu ze stylową zabudową półek i szafek na wysoki połysk, spowodują, że ekran stanie się epicentrum całego salonu.

Ważnym elementem każdego kącika RTV jest komfortowy zestaw mebli wypoczynkowych. Jeśli spędzamy dużo czasu przed telewizorem warto rozważyć zakup mebli z funkcją relaksu. Siedziska oraz oparcia w tego typu sofach, narożnikach i fotelach wyposażone są w możliwość płynnej regulacji nachylenia oparcia oraz wysuwany podnóżek.

W wielu modelach odbywa się to elektronicznie i wystarczy przytrzymać przycisk, by ustawić siedzisko w dowolnej pozycji półleżącej lub nawet leżącej. Meble z funkcją relaksu często mają też podstawki na napoje, schowki na płyty i zapewniają dostęp do nowoczesnych technologii. Istnieją modele wyposażone w odtwarzacze MP3, głośniki i gniazda do smartfonów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych