PARTNER PORTALU

Geometria sprawdza się w łazience

Nowoczesny, podłużny format płytek 25x75 cm coraz częściej pojawia się w naszych łazienkach. Modna jest artystyczna geometria i wyraziste kolory, rodem z kubistycznych obrazów.

Autor: HouseMarket.pl 02 czerwca 2016 17:17

Współczesne propozycje wykończenia ścian przestają bazować jedynie na kolorze, który oczywiście nigdy nie przestanie być ważny, bo w dużej mierze kształtuje nasz nastrój po wejściu do pomieszczenia. Płytki, w których poza barwą, na pierwszy plan wysuwają się przestrzenne formy, podkreślają i wydobywają z wnętrza głębię barw. Właśnie dlatego w łazienkowych aranżacjach zaczynamy poświęcać coraz większą uwagę strukturze materiału.

Delicate Lines składa się z dziesięciu elementów, pozwalających na wykreowanie wielu całkowicie różnych aranżacji. Płytki o wzorach złożonych ze strukturalnych, krzyżujących się linii, świetnie komponują się z gamą kolorystyczną kolekcji - odcieniami szarości, kontrastową czerwienią, czernią i grafitem. Struktura harmonizuje przestrzeń i uwydatnia stylowy klimat łazienki. Podstawą kolekcji są prostokątne płytki w formacie 25x75 cm oraz kwadratowa płytka w formacie 42x42 cm.

Stawiający na jasne wnętrza, przełamane nietuzinkowymi kolorami, mogą łączyć wspomniane już elementy z prostokątnymi, odpowiadającymi im płytkami strukturalnymi Delicate Lines Graphite Glossy Structure, delikatnymi Delicate Lines Graphite Glossy oraz z interesującą dekoracją uniwersalną Delicate Lines Multicolour Inserto Geo w formacie 25x75 cm, która łączy odcienie bieli, grafitu i czerwieni. Ciekawy insert Multicolour nawiązuje wzorem do form kubistycznych. Artyści tego nurtu, z Pablo Picasso na czele, przyglądali się przedmiotom przez pryzmat kształtu – np. trójkąta, starając się dotrzeć do samej natury przedmiotu. Mocne, wyraźne kolory skontrastowano tu z trójkątnymi kształtami, nadając pomieszczeniom eleganckiej prostoty, a jednocześnie artystycznej fantazji.

Doskonałym uzupełnieniem aranżacji budowanej na podstawie bazowych elementów będą mniejsze szklane dekoracje Glass Red Inserto New w dwóch rozmiarach (9,9x29,7 cm i 9,9x9,9 cm), z połyskującymi wzorami trójkątów. Miłośnicy mocniejszych kontrastów do podstawowych białych płytek najprawdopodobniej dołączą eleganckie szklane dekory: Glass Black Inserto New w rozmiarach 9,9x29,7 cm i 9,9x9,9 cm.

Do tak oryginalnego wnętrza, o mocno zaznaczonej geometrii, warto dobrać łagodną linię armatury. Najlepiej sprawdzą się tu obłe kształty zastosowane w kolekcjach Street Fusion i High Street oraz proste linie umywalek Metropolitan i Urban Harmony Opoczno.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych