PARTNER PORTALU

Grzejniki pionowe. Tak zaoszczędzisz miejsce

Standardowo grzejniki mają formę poziomą, dlatego zajmują więcej miejsca, które moglibyśmy wykorzystać na ustawienie mebli. Jednak zakupić można także pionowe, których szerokość ma mniej niż 0,5 metra.

Autor: housemarket.pl 27 listopada 2017 10:41

Tradycyjnie poziomo

Zwykle szerokość grzejników jest większa niż ich wysokość, co sprawia, że zajmują więcej miejsca na ścianie. Dlatego przy projektowaniu wnętrza, często w pierwszej kolejności myślimy o tym, gdzie zainstalować grzejnik, a dopiero później zastanawiamy się nad rozstawieniem mebli.

Może się zdarzyć, iż jesteśmy zmuszeni zrezygnować z ustawienia sofy czy komody pod którąś ze ścian, bo akurat w tym miejscu musi znajdować się grzejnik. Pamiętajmy oczywiście, aby nie zasłaniać go przeszkodami, jakimi są meble, gdyż wówczas ogrzewanie jest mniej efektywne.

Minimalistyczne dekoracje

Na rynku dostępne są grzejniki radiacyjne Galapagos i Calisia, które oprócz formy poziomej, wyprodukowano także w pionowej. Jeśli będą znajdowały się w eksponowanym miejscu, staną się interesującymi dekoracjami. Dzięki swojemu prostemu kształtowi, wpasują się szczególnie do wnętrz w stylu minimalistycznym.

Możliwości aranżacyjne pionowego

Jednak poza zgrabną konstrukcją, grzejnik wertykalny zajmuje mniej miejsca. Przy wysokości od 135 cm do 170 cm, ma jedynie 46-47 cm szerokości. Kupując tak wąskie urządzenie, możemy dopasować je do wolnej przestrzeni, która zostanie po rozmieszczeniu pozostałych elementów we wnętrzu. Dzięki temu meble ustawimy tam, gdzie chcemy, a nie tam gdzie akurat nie ma grzejnika.

Wąskie grzejniki zmieścimy wszędzie

Grzejniki wertykalne są rozwiązaniem dla domów i mieszkań o ograniczonej przestrzeni. Dzięki małej szerokości, można zainstalować je na ścianach, które są za wąskie, aby ustawić przy nich meble wypoczynkowe czy szafki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych