PARTNER PORTALU

Imponująca sypialnia na poddaszu

Jak przekształcić przestronne poddasze w modną sypialnię? Połączenie jasnych i ciemnych odcieni w nowoczesnym rustykalnym stylu potrafi zadziwić.

Autor: HouseMarket.pl 12 kwietnia 2017 14:18

Jo i Karolien wraz z synem mieszkają w wiosce Nevele położonej we Flandrii. Niedawno małżeństwo zdecydowało się na remont domu polegający na transformacji poddasza w luksusową sypialnię. W poszukiwaniu nowego wyglądu para uzyskała wsparcie konsultantów firm Quick-Step.

Od składowiska do majestatycznej sypialni

Jo i Karolien przez wiele lat używali swojego niedokończonego strychu jako przechowalni nieużywanych przedmiotów. - Szkoda, bo w tym przestronnym pomieszczeniu tkwi ogromny potencjał – wyjaśnia Jo.

- Najpierw pomyśleliśmy o ożywieniu pomieszczenia zmieniając kolory ścian, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że możemy pójść znacznie dalej. Wtedy z pomocą zjawił się Quick-Step – dodaje.

Całkowita transformacja poddasza dzięki profesjonalnym doradcom od dekoracji wnętrz? Para z entuzjazmem przystała na propozycję.

- W końcu mogliśmy pomyśleć, jak w pełni wykorzystać tę nieco zaniedbaną przestrzeń – potwierdza Karolien.

- Zaaranżowanie naszej nowej sypialni w kolorach, które by doskonale się uzupełniały było zadaniem czasochłonnym, ale jednocześnie niezwykle angażującym. Oczywiście równie istotne były dla nas jakość i trwałość wybranych produktów. Dzięki Quick-Step szybko znaleźliśmy rozwiązania, które nadały wnętrzu przytulnego charakteru, bez potrzeby kompromisu w kwestii jakości – wyjaśnia właściciel.

Imponująca jakość podłogi

Para zdecydowała się podłogę Quick-Step bez szczególnego namysłu. Ale co dokładnie sprawiło, że Jo i Karolien postawili na podłogę z kolekcji Impressive? Jo: „Po wizycie w salonie i porównywaniu różnych próbek w domu, stało się jasne, że nie chcieliśmy ustępować ani w kwestii wyglądu, ani jakości. Najbardziej logicznym wyborem okazała się być zatem najnowsza generacja laminatów Quick-Step: Impressive”.

- Nie potrafię już nawet zliczyć, ile razy porównywałam najróżniejsze próbki w odmiennych warunkach oświetleniowych – wspomina z uśmiechem Karolien. - Jednak to dopiero podłoga Impressive okazała się być najbardziej autentyczna, posiadać najbardziej naturalną fakturę powierzchni, a dodatkowo być łatwa w utrzymaniu i na czasie. Co więcej, nasza nowa podłoga jest odporna na zalania i zarysowania, co poddane zostanie zresztą szybkiemu testowi, gdy nasz pies postanowi skontrolować wyniki naszego remontu – dodaje gospodyni domu.

Podstawa harmonijnego domu

Podłogi są podstawą każdego wnętrza; dosłownie i w przenośni stanowią fundament dla pozostałych elementów wystroju.

- Filozofia Quick-Step zakłada, że w momencie ułożenia podłogi, pomieszczenie natychmiast staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Ciężko nie zgodzić się z takim podejściem – potwierdza Jo.

- Dzięki profesjonalnemu i sprawnemu montażowi podłogi, który monterom zajął dwie godziny, mogliśmy szybko zabrać się za urządzanie reszty nowej sypialni – dodaje.

Kolejnym krokiem był wybór farby. - Kolor ścian musiał iść w parze z naszą podłogą, tapetą i stylem, jaki sobie wymarzaliśmy – wyjaśnia Karolien. - Cieszymy się, że otrzymaliśmy pomoc od doradcy producenta farb Dulux. Wybraliśmy trzy odcienie z ich kolekcji. Wszystko ułożyło się w całość dzięki zaskakującemu połączeniu ciemnych, modnych ścian i jasnej podłogi – dodaje.

Jasna podłoga nadała pomieszczeniu obszernego, rustykalnego i ponadczasowego wyglądu, tymczasem ciemne ściany sypialni stworzyły ciepłą i przytulną atmosferę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych