PARTNER PORTALU

Inteligentna przestrzeń mieszkalna we wnętrzach

Niedługo wszystkie domy w Polsce będą wyposażone w systemy smartdom - przekonuje prezes firmy APAInnovative. Jak w praktyce działa i wygląda smartdom?

Autor: HouseMarket.pl 11 czerwca 2015 12:47

APAInnovative wraz z mieszkańcami smartdomu na warszawskiej Sadybie pokazała, jak funkcjonuje inteligentny budynek mieszkalny. Typowy dom, w kształcie sześcianu z lat 60 ubiegłego wieku, został zmodernizowany od strony architektonicznej i technologicznej. - Jest to przykład tego, jak ze starego budynku można stworzyć nowoczesną, inteligentną przestrzeń mieszkalną. Już niedługo, tak właśnie będą funkcjonowały wszystkie domy w Polsce – przekonuje Artur Pollak, prezes firmy APA Innovative.

System Vision BMS zainstalowany w domu prywatnego inwestora działa jak centralny układ nerwowy - mózg, który zawiaduje wszystkimi systemami obiektu od kamer, monitoringu mediów poprzez ogrzewanie, sterowanie roletami czy oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym, integrując wszystkie instalacje. W budynku zainstalowano centralny komputer, który za pomocą stałych łączy komunikuje się z panelem sterującym zamontowanym w jednej ze ścian. Budynek zarządzany jest także zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej zainstalowanej na telefonach komórkowych wszystkich członków rodziny, w tym 8-letniego dziecka. Podobnie system działa na tabletach oraz przez www.

Smartdom należy Elżbiety Kuźniackiej, dekoratorki wnętrz i producentki popularnych programów wnętrzarskich, oraz architekta Przemka Lisieckiego. Para zajmującej się designem i architekturą. Oboje śledzą rynkowe nowinki dlatego zdecydowali się na smartdom i instalację sytemu Vision BMS.

Inteligentny dom to też miejsce pracy i showroom. - Czasami zapraszamy tu klientów, aby czerpali z naszych pomysłów i znajdywali inspiracje dla siebie - podkreśla Przemek Lisiecki. Styl w jakim zaprojektowano wnętrza jest bardzo indywidualny, chociaż inspirowany industrialnymi, nowoczesnymi oraz loftowymi rozwiązaniami. Ciekawie wykorzystuje zastaną przestrzeń i budownictwo lat 60.

 


 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych