PARTNER PORTALU

Inteligentne gadżety coraz bardziej przydatne w domu

Gadżety przestały być nieprzydatnymi nowinkami, ich sympatycy wymagają od nich coraz więcej praktycznych zastosowań, ułatwień w życiu i rzeczywistego usprawniania codzienności.

Autor: HouseMarket.pl 29 lutego 2016 13:54

Poniżej przegląd funkcjonalnych gadżetów monitorujących, które będą pomocne każdemu domownikowi.

Strażnik-kamera w domu

Rozwiązań do podglądania tego co się dzieje w naszym mieszkaniu na smartfonie lub tablecie jest już na rynku całkiem sporo. Możliwość korzystania z nich na urządzeniach mobilnych nie jest jedyną ich zaletą. Producenci dostępnych urządzeń dbają bowiem nie tylko o mobilność, ale również projektują je, dbając o ich estetyczną oprawę, co sprawia, że usatysfakcjonowani będą także ci bardziej wybredni użytkownicy. Kamerki „podglądające” nie wyglądają już nieefektownie, mają elegancką obudowę - zazwyczaj dobrze wpasowują się w wystrój wnętrz i w żaden sposób nie zwracają na siebie uwagi. Urządzenia pozwalają na transmisję obrazu, czyli streaming video, co daje możliwość zdalnego podglądu obrazu na smartfonach czy tabletach. Obraz jest rejestrowany minimum w rozdzielczości HD 1080p. Niektóre modele wyposażone jest także w głośniczki i mikrofony. To pozwala na komunikację z domownikiem - starszą osobą lub dzieckiem, którzy pozostali bez opieki. Produkty tego typu charakteryzują się zazwyczaj minimum 135° kątem widzenia z szerokokątnym zoomem, z kolei opcja night vision pozwala na monitorowanie pomieszczeń w nocy. Obraz może być odtwarzany na smartfonach lub tabletach z systemem iOS. W ten sposób rodzice poprzez iPhone’a lub iPada będą mogli sprawdzić czy ich dzieci wróciły już bezpiecznie ze szkoły i co robią w wolnym czasie.

Domofon w smartfonie

To jedno z nowoczesnych urządzeń z obszaru inteligentnego budynku, które możemy obsługiwać za pomocą naszego smartfona. Rozwiązanie pozwala jego użytkownikom na kontrolę dostępu obcych ludzi do domu i na teren posesji. Mowa o Domophone firmy Ac Software, którego obsługujemy poprzez aplikację zainstalowaną na iPhonie, iPadzie lub na innym urządzeniu z systemem Android. Co zyskujemy? Urządzenie wraz z aplikacją pozwala m.in. mieć wgląd w to, kto odwiedza dom podczas naszej nieobecności. Za każdym razem kiedy ktoś zadzwoni dzwonkiem domofonu przy furtce, na naszym smartfonie wyświetli się połączenie do odebrania. Będziemy mogli nie tylko porozmawiać z gościem, ale także otworzyć mu zdalnie bramę, jeśli okaże się np. kurierem, który ma dla nas przesyłkę. Nic nie szkodzi jeśli nie będziemy mogli odebrać połączenia - w tej sytuacji urządzenie zarejestruje obraz z kamery domofonu i zobaczymy, kto próbował nas odwiedzić. Jedna z funkcji Domophone firmy Ac Software zapewnia także opcję zdalnego zamknięcia bramy, jeśli o tym zapomnimy. Aplikacja może być zainstalowana na dowolnej liczbie telefonów, co pozwala mieć ich użytkownikom wiedzę, o tym że dany domownik, który pierwszy odebrał połączenie przeprowadza właśnie rozmowę czy otwiera bramkę.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych