PARTNER PORTALU

Inteligentny dom: domofon zarządzany zdalnie

Przebywanie z dala od domu nie oznacza, że musimy całkowicie tracić kontaktu z tym, co się dzieje wokół niego.

Autor: HouseMarket.pl 31 lipca 2015 11:20

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z obszaru inteligentnego domu możemy kontrolować zarówno to, kto nas w tym czasie odwiedza, jak również w pewien sposób dbać o bezpieczeństwo naszego domu i posesji, zarządzając zdalnie pewnymi obszarami.

Przykładem tego typu rozwiązań jest m.in. domofon, pełniący jednocześnie kilka funkcji, który obsługujemy poprzez urządzenia mobilne, jak: iPhone, iPad, a także inne urządzenia z systemem Android oraz komputer z systemem Windows. Dzięki aplikacji zainstalowanej na telefonie, videodomofon zamontowany przy furtce domu współpracuje z naszym smartfonem. Producentem urządzenia jest AC Software.

Jedną z funkcji, jaką pełni ten ułatwiający domownikom produkt jest opcja rozmowy z gościem, który odwiedza dom podczas naszej nieobecności. Po naciśnięciu dzwonka przez gościa, urządzenie łączy się z naszym telefonem, na którym wyświetla się obraz z kamery, dzięki czemu widzimy osobę i możemy z nią porozmawiać. Co więcej istnieje możliwość otwarcia furtki i wpuszczenia gościa na posesję.

Pozwala na to funkcja sterowania elektrozamkiem furtki czy mechanizmem otwierania bramy wjazdowej. W przypadku braku odebrania połączenia, aplikacja nagra obraz z kamery. Możliwa jest rejestracja aż 100 nagrań i 500 zdjęć. O bezpieczeństwo posesji i domu dodatkowo zadbamy dzięki przydatnej funkcji zdalnego wykrywania otwarcia lub zamknięcia bramy. Jeśli brama nie jest zamknięta, urządzenie powiadomi nas o tym. Wówczas możemy ją zamknąć sami lub jeśli jesteśmy poza domem zrobimy to zdalnie, chroniąc posesję i dom przed wstępem osób niepożądanych. Jeśli skonfigurujemy system możliwe jest także automatyczne zamknięcie bramy bez wiedzy użytkownika.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych