PARTNER PORTALU

Jak funkcjonalnie urządzić salon w bloku?

Salon to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu. Wymaga więc przemyślanej aranżacji. Jak urządzić go na niewielkiej przestrzeni w bloku? Pomysłów na to jest kilka.

www.dobrzemieszkaj.pl

Autor: Dobrzemieszkaj.pl 07 maja 2015 15:18

Gdy gospodarujemy niewielką przestrzenią najlepiej połączyć nasz pokój z dzienny z kuchnią. To modne i praktyczne rozwiązanie pozwoli nam nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń, ale też zaaranżować ją tak, by sprzyjała wspólnemu spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Często też uzyskane, dzięki pozbyciu się barier w postaci ścian, miejsce możemy przeznaczyć na urządzenie niedużej jadalni.

Warto też zastanowić się nad odpowiednim ustawieniem kanap w strefie wypoczynkowej. Im mniej miejsca mamy na jej urządzenie, tym mniej elementów powinniśmy wybrać. W bardzo małych pokojach dziennych najlepiej sprawdzą się narożniki. Zapewnią one wystarczając dużo miejsca do codziennego wypoczynku, niezagracająca przy tym przestrzeni.

Należy przy tym pamiętać o wpływie kolorów na wystrój naszego mieszkania. Jasna kolorystyka optycznie powiększa przestrzeń. Aby jednak nie była ona zbyt nudna warto ożywić ją kolorem - delikatne róże, szarości czy barwy ziemi doskonale sprawdzą się nawet w najmniejszym saloniku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych