PARTNER PORTALU

Jak odnowić betonową posadzkę?

Nawet zniszczona betonowa powierzchnia dzięki odpowiedniemu wykończeniu może zalśnić niemal lustrzanym blaskiem.

Autor: HouseMarket.pl 31 grudnia 2015 14:45

Tak właśnie dzieje się w przypadku zastosowania systemu posadzek X-Floor marki Bautech Futura. Szlifowana, a następnie polerowana powierzchnia betonu przypomina swoją barwą i ziarnistością granit.

Dla wielu osób posadzki betonowe są zbyt surowe. Nie odpowiada im matowa powierzchnia, nieregularny kolor lub pojawiające się na powierzchni betonu wraz z upływem czasu uszkodzenia. Tymczasem system X-Floor pozwala zamienić zwykły szary beton w coś ekskluzywnego. Tego typu posadzka zaskakuje swoim eleganckim, nowoczesnym wyglądem i lśniącą powierzchnią.

Świetnie sprawdza się w przypadku renowacji czy adaptacji starych, np. poprzemysłowych pomieszczeń na nowe cele. Efektowny wygląd sprawia, że w dawnej hali produkcyjnej możemy bez zbędnych kosztów zaaranżować nowoczesne biuro, a w nieczynnym od lat sklepie luksusowy butik lub restaurację dla koneserów.

Stosując system X-Floor na istniejącej posadzce rozpoczynamy od szlifowania jej powierzchni celem usunięcia wierzchniej, często zwietrzałej lub uszkodzonej w inny sposób warstwy betonu i odsłonięciu kruszywa. Następnie nanosimy preparat Bautech Terraseal, który wnika w powierzchnię betonu i tworzy mikrozbrojenia, a z upływem czasu, dzięki reakcjom chemicznym wzmacniające strukturę powierzchni.

Następnie posadzka jest polerowana i pokrywana preparatem Bautech Terracoat, by wzmocnić efekt połysku. Swoim kolorem i ziarnistością powierzchni X-Floor przypomina płyty polerowanego granitu.

Posadzki wyróżnia łatwość utrzymania w czystości, odporność mechaniczna i chemiczna oraz trwałość. Rekomendowane są do wykorzystania w obiektach o dużym natężeniu ruchu pieszego, np. centrach handlowych, sklepach, szkołach, lotniskach, dworcach, obiektach sakralnych.

Sprawdzą się także w biurowcach, halach produkcyjnych, salonach motoryzacyjnych. Wszędzie tam, gdzie na dużej powierzchni trzeba odnowić istniejącą betonową podłogę mogą się okazać ekonomicznym, funkcjonalnym i efektownym rozwiązaniem. Oczywiście można je także stosować w budownictwie wielorodzinnym i jednorodzinnym, jeśli mamy do czynienia z koniecznością naprawy już istniejącej posadzki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych