PARTNER PORTALU

Jak urządzić kuchnię?

Urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie. To najtrudniejsze pomieszczenie w całym domu – musimy w niej połączyć kilka ważnych kwestii. Idealna kuchnia jest funkcjonalna, wygodna, bezpieczna, a do tego wszystkiego ładna. Oprócz mebli, muszą się w niej znaleźć niezbędne sprzęty AGD.

Autor: MamKuchnie.pl 02 lutego 2018 14:25

W kuchni najważniejsza jest wygoda, a co za tym idzie – przestrzeń. Podczas przygotowywania posiłków musimy mieć pole do manewrów i czuć się komfortowo. Oczywiście nie każdy ma ten luksus, i posiada ogromną kuchnię. Większość z nas jest właścicielami niedużych, a nawet dość problematycznych pomieszczeń kuchennych. Odpowiednia ergonomia to podstawa w kuchni – szczególnie jeśli nie jest zbyt duża. Grunt to dobrze wszystko zaplanować i rozmieścić. To właśnie kuchnia jest najbardziej eksploatowanym pomieszczeniem w całym mieszkaniu.

Wygodnie urządzona kuchnia z pewnością przełoży się na oszczędność czasu a także większą przyjemność z gotowania. Zadbajmy o odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów kuchennego wyposażenia, dzięki czemu maksymalnie wykorzystamy zalety naszego pomieszczenia.

Na ergonomię naszej kuchni składa się nie tylko lokalizacja poszczególnych sprzętów AGD, ale również odległości pomiędzy nimi. Jeśli będą one optymalne, to z pewnością wpłyną na większy komfort pracy oraz zapewnią lepsze wykorzystanie przestrzeni.

Jakie jest najlepsze miejsce na lodówkę? Eksperci twierdzą, że powinna się ona znajdować maksymalnie 210 centymetrów od zlewu. Podobna odległość powinna dzielić zlew, a kuchnię grzewczą. Oczywiście odległości te powinny być dopasowane do naszych preferencji oraz przyzwyczajeń – ma być wygodnie i funkcjonalnie. Odpowiednie ułożenie poszczególnych sprzętów AGD ma ułatwić nam życie i sprawić, że kuchenne obowiązki staną się szybkie, łatwe i przyjemne. Nie tylko układ urządzeń ma pozytywny wpływ na funkcjonalność i komfort w naszej kuchni. Równie ważną kwestią jest ich ponadczasowe wzornictwo oraz funkcjonalność tych urządzeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych